طراحی صندلی برای استفاده در مریخ!

کد خبر : 68728 دوشنبه 24 مهر 1396 - 14:17:50

یک طراح سوئیسی به نام "توماس میسی" موفق به طراحی یک صندلی برای مسافران مریخ شده است.

به گزارش سیناپرس به نقل از ایسنا،الون ماسک قصد دارد تا سال 2024 بشر را به مریخ بفرستد بنابراین در آنجا به صندلی نیاز دارد.این صندلی که "Mars Chair" نام دارد از فیبر کربنی ساخته شده است.

ساخت لوازمی که بشر در مریخ به آنها نیاز خواهد داشت و انتقال آنها به این سیاره هزینه‌های زیادی را به همراه خواهد داشت.به همین دلیل میسی ایده طراحی صندلی‌های سبک که از فیبر کربنی ساخته می‌شوند را ارائه کرده و با هدف بهینه‌سازی فضا و هزینه آن را طراحی کرده است.

میسی و تیمش تخمین زده‌اند که حمل و نقل مبلمان به مریخ حدود 5000 یورو(5899.75 دلار) در هر کیلوگرم هزینه خواهد داشت.

اما با این روش حدود 7000 یورو به ازای هر صندلی و همچنین 75 درصد حجم بسته‌بندی در مقایسه با یک صندلی معمولی که بسته‌بندی عادی دارد، صرفه‌جویی می‌شود.

میسی هر صندلی را با وزن 500 گرم روی زمین و پایه‌هایی با زاویه هشت درجه برای ثبات بهتر در گرانش پایین طراحی کرده است.علاوه بر این فقط دو میلی‌متر ضخامت دارد، بنابراین می‌توان آن را به راحتی در یک فضاپیما قرار داد.

به گفته میسی در انتقال لوازم به مریخ، حجم ذخیره سازی اغلب یک مانع کلیدی محسوب می‌شود.دلیل سبک وزن بودن این صندلی‌ها استفاده از الیاف کربن در ساخت آنها است.

میسی در وبسایت خود می‌گوید:"فیبر کربن معمولا یک ماده گران است، با این حال در این رابطه نسبت به وزن و قدرتی که دارد، جایگزین ارزانی برای بسیاری از مواد تولید مبلمان است."

وی بر این باور است که تولید این محصول، گامی به سمت نزدیک شدن به مریخ است.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]