گزارش تصویری از عکس های بازسازی شده تاریخی

تاریخ را رنگی تماشا کنید

کد خبر : 68706 دوشنبه 24 مهر 1396 - 10:59:53

هنرمندی به نام وولفانگ وایلد در پروژه ای هنری اقدام به بازسازی و رنگی کردن 124 تصویر قدیمی کرده است که بسیاری از آن ها دارای قدمتی بیش از یک سده هستند. در این گزارش تصویری، گزیده ای از این تصاویر را مشاهده می کنید.

در بین اسناد و آثار تاریخی دوران معاصر، عکس ها یکی از مهمترین اسناد طبقه بندی می شوند که اطلاعات بسیار ارزشمندی در آن ها نهفته و در این میان یک نقص مهم در این عکس های قدیمی وجود دارد؛ این تصاویر همگی سیاه و سفید بوده و اثری از رنگ در آن ها دیده نمی شود. 

وولفانگ وایلد (Wolfgang Wild) به سفارش مجموعه Retronaut تصاویری قدیمی را بازسازی و رنگ آمیزی کرده است. هدف این طرح، ایجاد ارتباط بین این تصاویر تاریخی و بینندگان امروزی است.

در ابتدا به عنوان یک اختراع رسانه ای، صنعتگران ماهر این حوزه، از رنگ را برای عکسبرداری با دست استفاده و تلاش می کردند تا ظرافت زندگی را بی واسطه  در جزئیات واضح بیان کنند. که البته نتایج آن در نخستین تصاویر رنگی، خام و ابتدائی بود. امروزه سنت ابتدائی و تلاش های نخست هنرمندان برای رنگی کردن تصاویر سیاه و سفید با کمک فناوری های دیجیتالی، پیشرفت زیادی کرده و و می توان نگاهی دقیق تر و واقعی تر به این تصاویر داشت.

به تازگی وولفانگ وایلد (Wolfgang Wild) به سفارش مجموعه Retronaut تصاویری قدیمی را بازسازی و رنگ آمیزی کرده است. هدف این طرح، ایجاد ارتباط بین این تصاویر تاریخی و بینندگان امروزی است. در طرح فوق الذکر 124 تصویر از نخستین تصاویر دنیای عکاسی تا دوره ها بعدی که هنوز این هنر تکامل چندانی نیافته بود، انتخاب و بازسازی شده است. در این گزارش تصویری به تماشای برخی از این تصاویر می پردازیم.

ترجمه: فاطمه کردی

منبع: mashable

no-alt

تاریخ عکس: 1904 – یک چرخ و فلک در پارک Coney Island که توسط فردریک تامپسون (Frederic Thompson) و المر دوندی (Elmer Dundy) طراحی و ساخته شده بود. این پارک با هزینه 700 هزار دلار تاسیس شده بود اما در نهایت این مجموعه ورشکست شده و پارک فوق آتش گرفت.

no-alt

تاریخ عکس: سال 1943- یک هواپیمای جنگنده داگلاس از نوع SBD پس از سقوط در حال برخورد با عرشه یک کشتی نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا در اقیانوس آرام است. این هواپیما یکی از قدرتمند ترین هواپیماهای حاضر در جنگ جهانی دوم بود.

no-alt

تاریخ عکس: 1882- کارگران در حال ساخت مجسمه مشهور آزادی هستند. این مجسمه در فرانسه و شهر پاریس ساخته شده و به آمریکا اهدا شد. مجسمه سازان پاریس خواستار ساخت یک هدیه برای ملت ایالات متحده به منظور بزرگجداشت رویداد لغو برده داری بودند که به طور سمبلیک در زنجیر شکسته ای که در پای مجسمه طراحی شده، دیده می شود. عملیات ساخت این مجسمه در سال 1877 آغاز شده و در سال 1885، مجسمه تکمیل شده به امریکا فرستاده شد.

no-alt

تاریخ عکس: سال 1917- ساخت یک کشتی مدل آموزشی در یکی از میادین شهر نیویورک. هدف این طرح آموزش سربازان و ملوانان تازه کار بوده و در این کشتی تمامی شرایط مشابه یک کشتی واقعی طراحی شده و کاپیتان، بیسیم چی و تمامی پرسنل به مانند کشتی واقعی در حال فعالیت بوده و در طول شب نیز چراغ های آن روشن می شد.

no-alt

تاریخ عکس: 1905- قطار اکسپرس امپایر که راه اهن مرکزی نیویورک محسوب می شد از خیابان واشنگتن شهر نیویورک در حال عبور است. این قطار نخستین قطار مسافربری با سرعت بالای 50 کیلومتر محسوب شده و مسیری به طول 145 مایل را می پیمود.

no-alt

تاریخ عکس: 1917 – سربازان تیپ 164 ارتش، پرچم واحد خود را در قلعه ریلی (Fort Riley) واقع در کانزاس ترسیم کرده اند. این تصویر توسط آرتور مول گرفته شده است که تصاویر زیادی از زندگی نظامیان و فعالیت های آن ها ثبت کرده است. وی با وسواس زیادی این تصاویر را تهیه کرده و گاهی برای ثبت یک تصویر، سربازان ساعت ها بی حرکت باقی می ماندند.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]