ایستاده درس گوش دادن سبب افزایش 12 درصدی تمرکز می شود

کد خبر : 6301 یکشنبه 06 اردیبهشت 1394 - 09:35:24

مطالعه محققان مرکز علوم بهداشتی A&M تگزاس آمریکا نشان می دهد، زمانی که دانش آموزان ایستاده به درس گوش می دهند، تمرکز آنها تا 12 درصد افزایش می یابد.

 به گزارش ایرنا از پایگاه اینترنتی هلث، محققان پیش از این برای مبارزه با چاقی خواستار ممنوعیت استفاده از میز و نیمکت برای نشستن دانش آموزان شده بودند.اکنون یک مطالعه که به تازگی انجام شده است، نشان می دهد که رهایی از نیمکت برای نشستن دانش آموزان، تمرکز آنها را در کلاس بیشتر می کند.محققان مرکز علوم بهداشتی A&M متوجه شدند، زمانی که دانش آموزان ایستاده به درس گوش می دهند، تمرکز آنها تا 12 درصد افزایش می یابد.

از سوی دیگر انجمن پزشکی آمریکا اعلام می کند که نشستن طولانی مدت برای سلامت انسان مضر است.این انجمن گزینه های دیگری را برای پیشگیری از نشستن طولانی مدت ارائه داده است که از جمله آنها می توان به میزهای ایستاده اشاره کرد.مطالعاتی که در سطح جهان انجام شده است نشان می دهد که مردم به طور متوسط 7.7 ساعت را در روز بطور نشسته طی می کنند و برخی برآوردها نشان می دهد که مردم تا 15 ساعت در روز می نشینند.
این درحالی است که ایستادن مانند راه رفتن سبب افزایش انرژی، سوزاندن کالری بیشتر، افزایش گردش خون،سوخت و ساز بدن و تناسب اندام می شود.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]