کد خبر : 5691 پنج شنبه 27 فروردین 1394 - 04:01:37
راه-اندازی-سیستم-جدید-ارسال-زیرزمینی-محموله-های-پستی-در-انگلیس

راه اندازی سیستم جدید ارسال زیرزمینی محموله های پستی در انگلیس

سیناپرس: به زودی سیستم تمام روباتیکی ارسال محموله های پستی در انگلیس به کار گرفته خواهد شد که کمتر کسی آن را خواهد دید چون قرار است در زیر زمین راه اندازی شود.

درحالی که این روزها خبر استفاده شرکت فروشگاه اینترنتی آمازون از پهپاد برای تحویل محصولات خریداری شده به درب منازل سر و صدای زیادی به راه انداخته است حالا از انگلیس خبر می رسد که شرکت Mole Solutions قصد دارد از قطارهای کوچک روباتیکی جهت نقل و انتقال بسته های پستی در زیر زمین استفاده کند.

دولت انگلیس ضمن تأیید و حمایت این ایده جدید، بودجه کمکی قابل توجهی را نیز برای راه اندازی و توسعه آن در نظر گرفته است.

مبنای عملکرد این سیستم جدید پستی استفاده از فناوری به کار رفته در قطارهای فوق سرعتی ژاپن است که طی آن از نیروی الکترومغناطیس برای حرکت قطارها در مسیر ریلی استفاده می شود. البته قطار هیچ گاه دقیقا بر روی ریل قرار نمی گیرد و همواره فاصله ناچیزی میان آن و خطوط ریلی وجود دارد و در حقیقت قطار در هوا حرکت می کند. در نتیجه با کاهش چشمگیر اصطحکاک، بر سرعت قطار افزوده می شود.

نکته جالب توجه این است که برای راه اندازی این سیستم جدید پستی نیازی به حفاری و احداث تونل های جدید نیست و از تونلهای فعلی حفره شده در زیر زمین برای توسعه این فناوری جدید پستی استفاده خواهد شد.

کاهش چشمگیر هزینه ها، عدم تولید آلاینده های کربنی و تحویل سریع محموله های پستی از مهمترین ویژگیهای این سیستم جدید ارسال بسته های پستی به شمار می آیند.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]