کد خبر : 5672 چهارشنبه 26 فروردین 1394 - 21:44:17
شرایط-حداقلی-برای-تاسیس-منطقه-ویژه-علم-و-فناوری-در-استان-ها

شرایط حداقلی برای تاسیس منطقه ویژه علم و فناوری در استان ها

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: در صد و سی و امین جلسه کمیسیون دایمی شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری (عتف) شرایط حداقلی برای تاسیس منطقه ویژه علم و فناوری در استان ها تعیین شد.

به گزارش ایرنا، دکتر وحید احمدی عصر چهارشنبه در حاشیه صد و سی امین جلسه کمیسیون دایمی شورای عالی عتف که در محل وزارت علوم برگزار شده بود در جمع خبرنگاران گفت: در این جلسه برای تاسیس منطقه ویژه علم و فناوری در استان ها شرایط حداقلی تعیین شد تا استان های متقاضی این شرایط را احراز کنند و بعد درخواست دهند.

دکتر وحید احمدی افزود: توانمندی های صنعتی استان، توانمندی های فناوری استان، توانمندی های علمی استان و توانمندی خلاق استان چهار محور مطرح شده برای این شرایط حداقلی است.

وی افزود: همچنین در این جلسه کارگروه تخصصی برای بررسی شرایط استان های درخواست دهنده تاسیس منطقه ویژه علم و فناوری تشکیل شد.

احمدی گفت: در حال حاضر سمنان و فارس درخواست تاسیس منطقه ویژه علم و فناوری دارند که باید شرایط آنها بررسی شود.

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم همچنین گفت: در مسایل مطرح شده پیش از دستور صد و سی امین جلسه کمیسیون شورای عالی عتف امضای صورتجلسه های قبلی شورای عالی عتف درخصوص کوریدورهای فناوری و مناطق پنج گانه ویژه علم و فناوری، توافقات میان معاونت علمی و وزارت علوم درخصوص جابجایی کارگروه صدور مجوز شرکت های دانش بنیان و تغییرات مصوب اساسنامه صندوق نوآوری و شکوفایی مطرح شد.

احمدی افزود: در صورتجلسه قبلی مربوط به کریدورهای فناوری و مناطق پنجگانه ویژه علم و فناوری درخصوص استان های اصفهان، آذربایجان شرقی، خراسان رضوی، یزد و بوشهر بود.

وی افزود: شورای عتف با تاسیس منطقه ویژه علم و فناوری در استان های اصفهان، آذربایجان شرقی، خراسان رضوی و یزد موافقت قطعی و با تاسیس منطقه ویژه در بوشهر موافقت اصولی کرده بود.

معاون وزیر علوم ادامه داد: این مساله روز دوشنبه 24 فروردین به امضای رییس جمهور رسید و امروز به اعضای کمیسیون دائمی شورای عالی عتف ابلاغ شد.

وی همچنین اضافه کرد: دستور بعدی که در قالب پیش از دستور جلسه امروز مطرح شد درخصوص توافقات میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت علوم در زمینه جابجایی کارگروه صدور مجوز شرکت های دانش بنیان به زیرمجموعه شورای عتف بود که این مساله تصویب شد.

احمدی افزود: همچنین تغییرات مصوب اساسنامه صندوق نوآوری و شکوفایی نیز در قالب مسایل پیش از دستور این جلسه مطرح شد.

معاون پژوهشی وزیر علوم همچنین افزود: قانون تخصیص یک درصد اعتبارات دستگاه ها به امر پژوهش و فناوری به امضای اعضای شورا رسید و قرار شد به دستگاه های اجرایی ابلاغ شود برای این منظور سامانه سمات باز شد که دستگاه ها اطلاعاتشان را در آن بارگذاری کنند.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]