کد خبر : 54569 چهارشنبه 27 بهمن 1395 - 12:41:06
هدست-واقعیت-مجازی-برای-افراد-دور-بین-و-نزدیک-بین-ساخته-شد

هدست واقعیت مجازی برای افراد دور بین و نزدیک بین ساخته شد

کاربران عینکی همیشه برای استفاده از هدست های واقعیت مجازی با مشکلاتی مواجه بوده اند، اما از این به بعد با استفاده از هدست های جدید مشکلی در این زمینه نخواهند داشت.

به گزارش مهر به نقل از دیجیتال ترندز، محققان دانشگاه استنفورد سیستم نمایش واقعیت مجازی جدیدی را طراحی کرده اند که می تواند خود را با وضعیت چشمان کاربران تطبیق دهد و اگر این افراد دوربین یا نزدیک بین باشند، سیستم نمایش مذکور می تواند با شخصی سازی امکانات خود، بهترین کیفیت نمایش تصاویر را برای افراد دوربین یا نزدیک بین به ارمغان آورد.

لنزهای این هدست ها به گونه ای طراحی شده که آسیبی به بینایی افراد عینکی نمی زند و استفاده طولانی مدت از آنها هم برای چشم خسته کننده نخواهد بود. البته سیستم مذکور هنوز کامل نبوده و در مرحله آزمایشی به سر می برد.

در این هدست ها از لنزهای مایع استفاده شده که کنترل آنها از طریق ابزار تنظیم کننده که توسط خود کاربر مدیریت می شود، صورت می گیرد. همچنین کاربر باید نمایشگر را عقب یا جلو ببرد تا بتواند به کیفیت مطلوب نمایش دست یابد. در این هدست ها دوربین ردگیری کننده حرکت چشم هم قرار دارد تا در نهایت بهترین کیفیت نمایش تصاویر را برای کاربران به ارمغان آورد.

در جریان آزمایش این هدست ها از ۱۷۳ کاربر ۲۱ تا ۶۴ ساله عینکی خواسته شده تا کیفیت آنها را بررسی کنند و در اکثر موارد کاربران این تجربه را رضایت بخش توصیف کرده اند.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]