مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع‌دستی فارس هشدار داد:
گردشگران در دام تورهای مسافرتی غیرمجاز نیفتند

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس با هشدار نسبت به افزایش تبلیغات تورهای مسافرتی غیرمجاز در فضای مجازی تأکید کرد: با توجه به نزدیکی تعطیلات نوروزی و افزایش تبلیغات تورهای مسافرتی در فضای مجازی، گردشگران مراقب تور تورهای مسافرتی غیرمجاز باشند.

محمد ثابت اقلیدی امروز 8 اسفندماه با اعلام این خبر گفت: به‌تمامی علاقه‌مندان به سفر توصیه می‌شود، قبل از خرید تورهای مسافرتی به بررسی و استعلام صلاحیت افراد از مراجع ذیصلاح و استفاده از آژانس‌های دارای مجوز اقدام نمایند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس افزود: علاقه‌مندان به خرید تورهای مسافرتی به‌محض مشاهده آگهی و تبلیغات یک تور باید اسم، نشانی و مجوزهای آژانس مربوطه را بررسی کرده و با دفتر آن آژانس یا اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی برای احراز هویت و اهلیت آن تماس بگیرند و در صورت امکان، به‌صورت حضوری در دفتر آژانس نام‌نویسی کنند.

ثابت اقلیدی بابیان اینکه استفاده از این تورهای بی‌نام‌ونشان و غیر معتبر ممنوع است و در صورت بروز مشکل در اجراي تورها به هیچ فرد و مرجعی پاسخگو نیستندافزود: دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری مجوز دار هزینه اجاره و مالیات می‌پردازند و همواره تحت رصد اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان و سایر دستگاه‌های نظارتی هستند و مهم‌تر از این‌ها در قبال هر اتفاقی مسئول و پاسخگو می‌باشند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس گفت: در حال حاضر بیش از سیصد و پنجاه دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری مجوز دار در فارس و زیر نظر اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی فعالیت می‌کنند و در هر آژانس برای سه تا چهار نفر مشاغلی ازجمله مدیرعامل، مدیر فنی و فروشنده اشتغال ایجادشده است اما آژانس‌های غیرمجاز بدون ضابطه به وجود آمده‌اند.

به گزارش سینا پرس فارس به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس، ثابت اقلیدی افزود: گردشگران می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص اسامی دفاتر مجاز وعضو انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی فارس به آدرس https://www.attaf.org مراجعه نمایند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا