پژوهشگاه رویان میراث ماندگار دکتر کاظمی آشتیانی است

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی مرحوم کاظمی‌آشتیانی را یک عالم دانشمند، متعهد، مؤمن و معتقد برشمرد و گفت: پژوهشگاه رویان میراث ماندگار این دانشمند برجسته است.

حجت الاسلام احد آزادیخواه افزود: اقدام ارزشمند زنده‌یاد سعید کاظمی‌آشتیانی در واقع ریشه‌های مختلفی در طب و پزشکی و استفاده به‌موقع از سلول‌های بنیادی دارد که نجات‌بخش بیماران است و خانواده‌های زیادی را از گرفتاری‌های مختلف رهایی می‌بخشد. ‌

وی با بیان اینکه اقدام ارزشمند، زنده‌یاد دکتر سعید کاظمی‌آشتیانی در زمینه سلول‌های بنیادی و ایجاد پژوهشگاه رویان اقدامی ماندگار و ارزشمند بود، تصریح کرد: وی دانشمندی مؤمن، جهادگر و فرزند صالح انقلاب بود.

آزادیخواه بیان کرد: این چهره علمی نه تنها با دانش خود بلکه با علمی آمیخته با تعهد، حس نوع‌دوستی و وطن‌پرستی که ریشه در دین مبین اسلام دارد، عمر و وقت خویش را برای خروجی این حرکت عظیم صرف کرد.

وی گفت: زنده‌یاد کاظمی‌آشتیانی با ایجاد پژوهشگاه رویان توانست این خروجی را در حد اعلای خود به دست بیاورد و با ارائه خدمات صادقانه و خالصانه در اختیار مردم بگذارد و میراث ماندگار وی سالیان سال با پیشرفت و با بارورسازی این پژوهشگاه توسط اندیشمندان دیگر این خطه، تعالی و ادامه پیدا می‌کند تا مردم بتوانند از خدمات این مؤسسه به نفع مطلوب استفاده کنند.

نماینده مردم ملایر در خانه ملت با بیان اینکه  پژوهشگاه رویان نمونه و الگوی یک مؤسسه‌ موفق علمی، پژوهشی در کشور به شمار می رود، ادامه داد: در واقع زنده‌یاد کاظمی‌آشتیانی ترکیبی از علم، ایمان، تلاش، پایبندی و تقوا در عمل، مدیریت و جدیت در کار بود و این همان چیزی است که اکنون جوانان ما به آن نیاز دارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا