کد خبر : 5171 چهارشنبه 19 فروردین 1394 - 11:55:59
شکست-آزمایش-موشک-بالستیک-هند

شکست آزمایش موشک بالستیک هند

سیناپرس: بر اساس گزارش منابع رسمی در هندوستان ، آزمایش موشک بالستیک ساخته شده در این کشور ، با شکست رو به رو شده است . این موضوع واقعه ای ناگوار در برنامه پیشرفت های موشکی این کشور آسیائی محسوب می شود .

موشک رهگیر پیشرفته دفاع هوائی که در این آزمایش ناموفق مورد بهره برداری قرار گرفته بود ،  توسط سازمان تحقیق و توسعه دفاع دولت هند ساخته شده و عملیات شلیک آن از جزیره ویلر Wheeler Island در منطقه ایلتی شرق اوریسا ، در روز دوشنبه انجام شد .

بر اساس گفته شاهدان عینی ، این موشک که وزنی بالغ بر هزار و دویست کیلو گرم دارد پس از شلیک ، دچار انحراف از مسیر شده و به خلیج بنگال سقوط کرد . گفتنی است این دهمین آزمایش انجام شده روی  این نسل از موشک های ساخته شده توسط هندوستان محسوب می شود .

در همین راستا ام . وی . کی . وی پراساد  MVKV Prasad مدیر آزمایش این پروژه نظامی  در بیانیه ای اعلام کرد : " موشک بالستیک مورد آزمایش قرار گرفته ، بر اساس برنامه انجام شده ، شلیک شده و در ابتدا برنامه به خوبی پیش می رفت ولی این موشک قادر به رسیدن به هدف نشده و سقوط کرد . ما در حال بررسی اطلاعات موجود هستیم . "

گفتنی است تاکنون ده مورد آزمایش جهت شلیک این موشک بالستیک هندی انجام شده است که در این میان ، دو مورد با شکست رو به رو شده است . بر این اساس ،  آخرین آزمایش ناموفق این موشک پنج سال پیش بوده است .

منبع

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]