افزایش 125 درصدی تعداد مراکز دارای مجوز گردشگری سلامت در فارس

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز از افزایش 125 درصدی تعداد مراکز دارای مجوز گردشگری سلامت در هفت ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

به گزارش سینا پرس فارس، دکتر سید وحید حسینی در نشست گردشگری سلامت دانشگاه های علوم پزشکی قطب جنوب و جنوب شرقی کشور با اشاره به اهمیت حوزه گردشگری و توریسم درمانی گفت: حرکت مطلوب و اثرگذاری در حوزه گردشگری سلامت شیراز آغاز شده است که این امر با ارائه خدمات درمانی باکیفیت، بهترین اعتباربخشی را به همراه دارد و می تواند برای دیگر استان ها نیز الگو باشد.

او با قدردانی از دست اندرکاران برگزاری این نشست و فعالان حوزه گردشگری، بر همه جانبه نگری و برنامه ریزی دقیق، برای انجام اقدامات صحیح و نتیجه بخش تاکید کرد.

مسوول ارشد حوزه سلامت فارس افزود: یکی از نتایج اثربخش در حوزه گردشگری و توریسم درمانی را معرفی دستاوردهای علمی و درمانی ایران در دنیا و کشورهای منطقه است، چراکه در کنار مسایل مختلف جامعه مانند سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی، جایگاه ایران از نظر علم پزشکی نیز در دنیا ارتقا می یابد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز از ارائه خدمات درمانی در شیراز به هشت هزار و ۹۶۰ بیمار از سایر کشورها مانند کویت، بحرین، پاکستان، افعانستان، عراق و عمان از ابتدای سال تاکنون خبر داد و افزود: خدمات ارایه شده در زمینه هایی نظیر جراحی پلاستیک، زنان و زایمان، کلیه و مجاری ادراری، گوش و حلق و بینی، جراحی عمومی و چشم بوده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز افزایش 125 درصدی تعداد مراکز دارای مجوز گردشگری سلامت در هفت ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته را دیگر محور تلاش های مجموعه سلامت استان فارس در این حوزه برشمرد.

به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، مسوول ارشد حوزه سلامت فارس همچنین از راه اندازی خط تلفن گویا برای بیماران خارجی در مرکز پایش مراقبت های درمانی(MCMC) علاوه بر زبان فارسی، به زبان های عربی و انگلیسی خبر داد.

او با اشاره به صدور کارت شناسایی برای ۴۱۳ واسطه فعال در حوزه گردشگری و توریسم درمانی گفت: در این اقدام که از ابتدای سال تاکنون و با همکاری استانداری، میراث فرهنگی، دستگاه های انتظامی و قضایی انجام شده است؛ واسطه های فعال در حوزه گردشگری فارس، در دوره های آموزشی لازم در این حیطه نیز شرکت کرده اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا