کشف ۷ هزار تخلف صنفی در فارس

معاون بازرسی و حمایت از مصرف کنندگان اداره کل صمت فارس از کشف بیش از ۷ هزار تخلف صنفی در ۷ ماهه منتهی به آبان ۱۴۰۲ خبر داد.

به گزارش سینا پرس فارس به نقل از روابط عمومی اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان فارس، مهدی حسنی امروز نهم آبان با اعلام این خبر گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان مهر ماه، بیش از ۶۳ هزار بازرسی از واحدهای صنفی استان انجام شد که طی آن برای ۷ هزار و ۴۶۸ واحد صنفی، پرونده تخلف با ارزش ریالی تشکیل و جهت صدور حکم به تعزیرات حکومتی ارسال شده است.

این مقام مسئول با بیان اینکه ارزش ریالی پرونده های مذکور بیش از ۶ هزار و ۵۷۴ میلیارد ریال است، افزود: بر اساس این آمار، تخلف عدم درج قیمت و نصب نرخنامه با ۳ هزار و ۷۵۴ پرونده بیشترین تخلف واحدهای صنفی از نظر تعداد پرونده و تخلف احتکار با ۴۹ پرونده به ارزش ریالی بیش از ۵ هزار و ۲۹۰ میلیارد ریال از نظر ارزش ریالی پرونده ها در رتبه نخست تخلفات صنفی قرار گرفته است.

به گفته وی، عرضه خارج از شبکه با ارزش ریالی بیش از ۵۶۷ میلیارد و ۲۹۰ میلیون ریال بعد از احتکار در رتبه دوم تخلفات صنفی از نظر ارزش ریالی و گرانفروشی با یک هزار و ۵۷۸ پرونده به ارزش بیش از ۸۹ میلیارد و ۲۷۷ میلیون ریال، دومین تخلف پرتکرار واحدهای صنفی از نظر تعداد تخلف و سومین از نظر ارزش ریالی می باشد.

معاون بازرسی و حمایت از مصرف کنندگان اداره کل صمت فارس تصریح کرد: کم فروشی، تقلب، اخفاء و امتناع از عرضه کالا، عدم صورتحساب و عدم رعایت دستورالعمل بهداشتی از دیگر تخلفات پرتکرار واحدهای صنفی استان در ۷ ماهه اول امسال بوده است.

حسنی همچنین اضافه کرد: صنوف منسوجات، پوشاک، کیف و کفش با یک هزار و ۲۷۰ پرونده تخلف، عرضه کنندگان لوازم یدکی با ۳۶۷ پرونده، میوه و تره بار با ۳۳۵ پرونده، عرضه کنندگان لوازم خانگی و کالای برقی با ۳۱۱ پرونده، مشاورین املاک با ۲۷۸ پرونده، کافه و رستوران با ۲۴۱ پرونده و فروشندگان موبایل و قطعات آن با ۱۵۵ پرونده بیشترین تخلفات صنفی را به خود اختصاص داده اند.

معاون بازرسی اداره کل صمت فارس در پایان از شهروندان خواست تا در صورت مشاهده هر گونه تخلف اقتصادی، موارد را از طریق تلفن 124 سامانه ستاد خبری سازمان صمت و شماره تلفن 07132340000 ستاد خبری اتاق اصناف فارس اطلاع دهند تا بازرسان در اسرع وقت آن را مورد بررسی قرار دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا