کد خبر : 4826 شنبه 15 فروردین 1394 - 19:58:46
عوامل-ارثی-خطر-گودی-کمر-را-20-تا-50-درصد-افزایش-می‌دهد

براساس پژوهش‌ها؛

عوامل ارثی خطر گودی کمر را 20 تا 50 درصد افزایش می‌دهد

براساس پژوهش‌ها، عوامل ارثی با اختلال رشد و تکامل استخوان‌ها و نسوج غضروفی همراه، خطر گودی بیش از اندازه کمر را 20 تا 50 درصد افزایش می‌دهد.
مهدی لطیفی نیا استادیار دانشگاه علوم پزشکی تهران در گفتگو با باشگاه خبرنگاران تصریح کرد: وقتی میزان انحنای کمر به حدی بیشتر از میزان طبیعی آن برسد، در اصلاح به آن گودی بیش از اندازه کمر گفته می‌شود.
 
وی با اشاره به تاثیر عوامل مختلف در بروز گودی بیش از حد کمر، اظهار داشت: عوامل ژنتیکی، وضعیت نامناسب نشستن، خوابیدن و ایستادن، ورزش‌های سنگین و عدم فعالیت‌های ورزشی به صورت غیر اصولی، چاقی و اضافه وزن و برخی از بیماری‌ها به ویژه بیماری‌های حوزه ارتوپدی در بروز عارضه گودی کمر نقش بسیار مهمی دارند.
 
لطفی نیا تاکید کرد: براساس پژوهش‌ها، عوامل ارثی با اختلال رشد و تکامل استخوان‌ها و نسوج غضروفی همراه، خطر گودی بیش از اندازه کمر را 20 تا 50 درصد افزایش می‌دهد.
 
وی گفت: اگر چه پیشگیری و کنترل عوامل ژنتیکی بروز گودی بیش از اندازه کمر چندان امکان پذیر نیست، اما با اصلاح سایر عوامل که اغلب آنها تحت کنترل ما هستند می توان از بروز گودی بیش از اندازه کمر و عوارض شدید آن تا حد بسیار زیادی پیشگیری کرد.
کلید واژه ها: عوامل ارثی گودی کمر
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]