تشکیل انجمن حرفه‌ای گردشگری سلامت برای اولین بار دراستان فارس

مسئول هماهنگی معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس از تشکیل انجمن حرفه‌ای گردشگری سلامت برای اولین بار دراستان فارس خبر داد.

به گزارش سینا پرس فارس، روح اله روانشاد مسئول هماهنگی معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس امروز 19 تیرماه با اعلام این خبر گفت: با پیگیری‌های انجام‌شده در ماه های اخیر در جهت ساماندهی حوزه گردشگری سلامت استان فارس و درمان بیماران داخلی و گردشگران ورودی به شیراز، انجمن حرفه‌ای گردشگری سلامت با حضور 81 دفتر خدمات مسافرتی و جهانگردی دارای گواهی حرفه‌ای سلامت تشکیل شد.

روانشاد با اشاره به اینکه راه‌اندازی تشکیل حرفه‌ای گردشگری سلامت گامی مهم برای جلوگیری از ورود افراد غیرمجاز به این حوزه و در نتیجه ایجاد بستر حرفه‌ای و مناسب جهت درمان بیماران است، گفت: این اقدام مهم و ارزنده با همکاری و همراهی استانداری فارس، دانشگاه علوم پزشکی و دانشگاه شیراز با تلاش معاونت گردشگری این اداره کل محقق گردید.

او ادامه داد: محورهای مهم و کاربردی در جهت ساماندهی حوزه گردشگری سلامت نیز در دستور کار قرار دارد، که تشکیل انجمن می‌تواند نقطه عطفی در جهت انجام فعالیت‌های این حوزه باشد.

روانشاد افزود: از اهداف راه‌اندازی این تشکل حرفه‌ای ساماندهی نحوه پذیرش و ارائه خدمات درمانی به گردشگران ورودی به استان فارس و ارتقاء کیفیت ارائه خدمات و رعایت نرخ‌های مصوب جهت امور درمانی گردشگران سلامت با محوریت نظارتی دستگاه‌های اجرایی مربوطه است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا