حمایت وزارت بهداشت از مطالعات آینده‌نگاری درباره کووید ۱۹

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت گفت: وزارت بهداشت آمادگی دارد از تحقیقات پژوهشکده سرطان معتمد در زمینه پیش‌بینی و آینده‌نگاری جهش‌های عوامل عفونی نظیر ویروس کووید ۱۹ حمایت کند.

دکتر یونس پناهی در بازدید از پژوهشکده سرطان معتمد، در نشستی که با حضور دکتر حمیدرضا بنفشه، رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت، دکتر رامین صرامی رئیس به همراه معاونان و مدیران پژوهشکده سرطان معتمد برگزار شد، گفت: پژوهشکده سرطان معتمد، دستاوردهای بسیار قابل توجهی در حوزه فناوری‌های نوین سلامت و ATMP دارد و رویکرد معاونت تحقیقات نیز حمایت از این قبیل فعالیت‌هاست.

وی با تاکید بر این‌که پژوهشکده سرطان معتمد، همان‌طور که از چنین مراکز پژوهشی انتظار می‌رود، تحقیقات در مرز دانش و انتقال فناوری‌های جدید به کشور را سرلوحه فعالیت‌های خود قرار داده است، اظهار کرد: در حوزه فناوری نباید صرفا به دنبال تولید محصولات تازه بود و همین که با روش‌های جدید، هزینه تشخیص و درمان بیماری‌ها را پایین آورده و زمینه دسترسی هرچه بیشتر بیماران به خدمات سلامت فراهم شود، بسیار ارزشمند است.

پناهی فعالیت‌های پژوهشکده معتمد در زمینه تولید کیت‌های تشخیصی و تحقیقات در حوزه روش‌های فناورانه درمان بیماری‌های صعب‌العلاج را ارزشمند دانشت و اظهار کرد: توانمندی‌های پژوهشکده علاوه بر سرطان در حوزه تشخیص و درمان بیماری‌های ویروسی بسیار باارزش است و معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت آمادگی دارد از تحقیقات پژوهشکده در زمینه پیش‌بینی و آینده‌نگاری جهش‌های عوامل عفونی نظیر ویروس کووید ۱۹ حمایت کند.

وی، آینده‌نگری و توجه به رویکردهای نوین سلامت از جمله شخصی‌سازی درمان را از ضرورت‌های نظام تحقیقات سلامت عنوان کرد و پرهیز از پراکنده‌کاری و جهت‌دهی اعتبارات تحقیقاتی به این قبیل حوزه‌ها را مورد تاکید قرار داد.

پناهی با اشاره به توانمندی‌های ویژه موجود در پژوهشکده سرطان معتمد بر اعطای مأموریت‌های ملی به این پژوهشکده در حوزه فناوری‌های نوین درمانی به‌ویژه ATMP تأکید کرد.

در این نشست دکتر رامین صرامی رئیس پژوهشکده سرطان معتمد به شرح کلیاتی از اقدامات، فعالیت ها و دستاوردهای پژوهشکده پرداخت و در پایان نیز دکتر پناهی از بخش های مختلف پژوهشکده بازدید به عمل آورد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا