رفع آسیبهای فضای مجازی با مسدودکردن شبکه‌های اجتماعی ممکن نیست

کد خبر : 46680 چهارشنبه 03 شهریور 1395 - 23:39:03

وزیر ارتباطات راه‌حل رفع آسیبهای احتمالی فضای مجازی را محدود کردن یا مسدود کردن فضای مجازی یا شبکه های اجتماعی ندانست و گفت: باید بومی سازی و تولید محتوای فاخر در دستور کار قرار گیرد.

در پی انتشار اظهارات وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مخالفت با ادامه فعالیت تلگرام در ایران، وزارت ارتباطات با صدور اطلاعیه‌ای، این اظهارات را سوء برداشت‌های رسانه ای عنوان کرد.

وزارت ارتباطات اعلام کرد: در پی برخی سوء برداشتهای رسانه ای از سخنان محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در سفر به استان قم، مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات لازم دید تا به منظور رفع شبهات کاربران و رسانه های جمعی سخنان وی را در قالب اطلاعیه منتشر کند تا برداشتهای سوء به روند توسعه حوزه ارتباطی کشور صدمه نزند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دیدار با حضرت آیت الله مکارم شیرازی در سفر به قم با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه زیرساخت کشور گفت: تلاش ما آن است که از بسترهای فراهم شده به وسیله ارتقای زیرساخت در جهت تولید محتوای بومی و ارایه با کیفیت خدمات به کاربران استفاده کنیم.

واعظی افزود: در حوزه آسیب های احتمالی فضای مجازی نیز راه حل مناسب محدود کردن یا مسدود کردن فضای مجازی یا شبکه های اجتماعی نیست، بلکه باید به توانمند سازی و بومی سازی و تولید محتوای فاخر بپردازیم.

وزیر ارتباطات اضافه کرد: به عنوان نمونه هزاران شبکه اجتماعی مثل تلگرام در کشور فعال هستند که امکان تبادل هر نوع محتوایی را فراهم می سازند اما راه حل جلوگیری از آسیب های احتمالی مسدود کردن و بستن این شبکه ها نیست بلکه باید بسترسازی لازم برای تولید و نشر شبکه های اجتماعی بومی با قابلیت مناسب و قابل قبول کاربران فراهم شود.

واعظی با یادآوری حضور شبکه های اجتماعی مختلف در برهه های زمانی، افزود: زمانی وایبر و یا زمانی دیگر ویچت و واتس اپ شبکه مورد استفاده اکثر کاربران بود اما دیدیم که ظرف ۲۴ ساعت بیش از ۱۴ میلیون کاربر ایرانی به شبکه تلگرام مهاجرت کردند.

به گزارش مهر، وی اظهار کرد: در واقع گرایش کاربران به سمت شبکه ای است که دارای قابلیت مناسب و رفع کننده نیازهای ارتباطی شان باشد و در این زمینه نام شبکه مطرح نیست، پس با بومی سازی شبکه اجتماعی دارای قابلیت مناسب می‌توان کاربران داخلی را جذب کرد.

نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]