همکاری ولوو و شرکت نرم افزاری اوبر برای ساخت خودروی خودران

کد خبر : 46283 یکشنبه 31 مرداد 1395 - 03:41:39

شرکت اوبر بزرگترین کمپانی خدمات راید شیرینگ در همکاری با ولوو جهت توسعه ماشین های خودران، 300 میلیون دلار به صورت مشترک سرمایه گذاری خواهند کرد.

شرکت اوبر امروز اعلام کرد که قصد دارد تا ماشین های خودران را در خدمات تجاری خود به کار گیرد. ساکنان شهر پیتسبورگ به زودی قادرند تا یک خودروی بدون راننده را برای انجام سفرهای شهری خود فرا خوانده و به خدمت بگیرند. با این حال تا زمانی که قوانین خاصی وضع شود، یک راننده در پشت فرمان قرار می‌گیرد تا به کار این خودرو نظارت داشته و در مواقع لزوم بتواند واکنش نشان دهد. هر دو شرکت اوبر و ولوو 300 میلیون دلار از منابع مالی خود را مشترکا بر روی توسعه قابلیت‌های خودکار SUV مدل XC90 سرمایه گذاری خواهند کرد. این حجم عظیم از سرمایه به طور مساوی توسط هر دو کمپانی به این بخش اختصاص خواهد یافت.
 
به گزارش تیتر یک،این همکاری به شکل خرید ماشین‌های SUV از کمپانی خودروسازی Volvo توسط اوبر انجام شده و سپس با نصب سیستم‌های مناسب رانندگی خودکار بر روی آنها ادامه می‌یابد. هر دو شرکت نیز کار تحقیق و توسعه سخت افزاری از قبیل به کارگیری سنسورهای مختلف و همچنین نرم افزارهای مربوط به ماشین های خودران را با مشارکت یکدیگر انجام خواهند داد. شرکت اوبر اخیرا همکاری‌های خوبی را با شرکت‌های بزرگ خودروسازی آغاز کرده است. شایعات اخیر حکایت از آن دارد که این شرکت در حال صحبت برای همکاری با یکی دیگر از غول‌های خودروسازی جهان، کمپانی فیات (Fiat) است. هنوز هیچ جزئیاتی درباره‌ی این همکاری منتشر نشده و اطلاعات زیادی از نوع مشارکت در آن وجود ندارد.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]