دبیر ستاد توسعه بهینه‌سازی انرژی و محیط زیست اعلام کرد:

ایجاد منطقه سبز در عسلویه با استقرار سیستم پایش مستقیم جریان مواد و انرژی

کد خبر : 46181 شنبه 30 مرداد 1395 - 09:50:03

دبیر ستاد توسعه بهینه‌سازی انرژی و محیط زیست گفت: ایجاد منطقه سبز مبتنی بر مبانی توسعه پایدار و شکل‌گیری پایلوت توسعه پایدار در کشور از جمله دستاوردهای اجرای این طرح است.

 یدالله سبوحی در جلسه طرح توسعه و استقرار سیستم یکپارچه مدیریت انرژی و محیط زیست در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس، عدم همکاری همه شرکت‌های منطقه و نبود یک سیستم مدیریت جامع برای نظارت زیست محیطی در منطقه پارس عسلویه را از جمله کمبودهای مرتبط با این طرح عنوان کرد و افزود: ستاد توسعه بهینه‌سازی انرژی و محیط زیست معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری حاضر به همکاری با سازمان محیط زیست و سایر سازمان‌های تجاری و پژوهشی برای اجرای این طرح است. 

سبوحی با اشاره به لزوم اجرای سیستم جامع مدیریت انرژی و محیط زیست در منطقه عسلویه و همچنین سابقه مطالعاتی و اجرایی که توسط وزارت نفت و سایر ارگان‌های مرتبط در منطقه انجام شده است، بر استقرار یک سیستم پایش مستقیم جریان مواد و انرژی در سطوح مختلف تاکید کرد.

وی ایجاد بازار بهینه‌سازی انرژی و محیط زیست در منطقه، ایجاد سیستم جامع مدیریت انرژی و محیط زیست در منطقه و جذب منابع برای بهینه‌سازی انرژی و محیط زیست در منطقه و همچنین توسعه کسب و کارهای دانش‌بنیان و ایجاد منطقه سبز مبتنی بر مبانی توسعه پایدار و شکل‌گیری پایلوت توسعه پایدار در کشور را از جمله دستاوردهای اجرایی شدن این طرح در منطقه دانست.

به گزارش ایسنا، بر اساس اجرای نقشه راه ایجاد سیستم یکپارچه مدیریت انرژی و محیط زیست در منطقه پارس و با در نظرگیری شرایط زیست‌ محیطی و هدررفت انرژی در منطقه، اجرای طرح‌های بهینه سازی جریان انرژی و مدیریت انتشار آلاینده‌ها در منطقه، در دستور کار مطالعات ستاد بهینه‌سازی انرژی و محیط زیست قرار گرفت.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]