هکرها پیشرفته ترین ابزار جاسوسی آژانس امنیت ملی آمریکا را حراج می کنند

کد خبر : 45919 سه شنبه 26 مرداد 1395 - 14:28:08

رسانه های خارجی از هک شدن پیشرفته ترین ابزار جاسوسی متعلق به آژانس جنجال برانگیز امنیت ملی آمریکا (NSA) خبر دادند که قرار است این ابزار به قیمت بیش از نیم میلیارد دلار توسط هکرها به حراج گذاشته شود.

شبکه خبری روسی 'راشاتودی' و شبکه تلویزیونی 'سی ان ان ' روز سه شنبه گزارش دادند که هکرهایی به نام 'شَدو بروکرز' (Shadow Brokers) توانسته اند اطلاعات گروه جاسوسی 'اکوئشن گروپ' (Equation Group)که گفته می شود یکی از گروه های پیشرفته جاسوسی وابسته به NSA استد را هک کنند.
بنابراین گزارش، شدو بروکرز در این هک توانسته است ابزار جاسوسی و نظارتی که اکوئشن گروپ از آن استفاده می کند را بدست آورد.
راشاتودی گزارش داد: شدو بروکرز قصد دارد این ابزار جاسوسی که بصورت یک بسته اطلاعات رایانه ای است را به مبلغ یک میلیون 'بیت کوین' معادل 560 میلیون دلار آمریکا به فروش رساند.
'سی ان ان' نیز با پوشش این خبر گزارش داد: کارشناسان رایانه ای در جهان از اینکه ابزار حساس جاسوسی NSA در اختیار هکر های مجرم عادی قرار گیرد، ابراز نگرانی می کنند.
'مت سوئیش' یک کارشناس فرانسوی در این باره گفت: بنابر کدهای اطلاعاتی که از این گروه به بیرون درزد کرده است، به نظر می رسد که این اطلاعات در قالب یک بسته رایانه ای برای NSA عمل می کند و به راحتی می تواند علیه اهداف رایانه ای به کار گرفته شود.
'جاستین کاپوس' (Justin Cappos) استاد امور امنیتی رایانه از دانشگاه نیویورک نیز با خطرناک توصیف کردن این مساله گفت: افرادی که تاکنون می خواستند جایی را مورد حمله سایبری قرار دهند اما نمی دانستند چطور این کار را انجام دهند، اکنون ابزار و اطلاعات لازم برای چنین کاری را در دسترس خود می بینند.
هکر های شدو بروکرز با انتشار مطلبی بر روی اینترنت نوشتند: ما علائم و سیستم های ارتباطی اکوئشن گروپ را دنبال کردیم، منابع آنها را یافتیم و این گروه را هک کردیم، ما تسلیحات (ابزار) سایبری بسیار زیادی از این گروه به دست آورده ایم.
گروه هکر های شدو بروکرز در ادامه نوشتند: بصورت رایگان نمونه هایی از فایل های اکوئیشن گروپ را در اختیار شما قرار می دهیم، این دلیل خوبی برای اثبات ادعای ماست.
تاکنون آژانس امنیت ملی آمریکا دراین مورد اظهار نظری نکرده است. 
شرکت روسی 'کاسپرسکی' (Kaspersky) که در زمینه امنیت رایانه و مقابله با بدافزار فعالیت می کند، پیشتر اکوئشن گروپ که جمعی از هکرها در آن قرار دارند را به استفاده از تکنیک ها و ابزاری که بسیار مشابه با ابزارها وعملکرد NSA است، متهم کرده بود.
کاسپرسکی که اکوئشن گروپ را در فوریه 2015میلادی شناسایی کرده بود، در گزارشی عنوان کرد این گروه 60 نفره حداقل از سال 2001میلادی فعال بوده است.
اکوئشن گروپ، گروه جاسوسی بسیار پیشرفته مخفی است که از روش های بسیار پیچیده برای حملات سایبری خود استفاده می کند.
کاسپرسکی تاکنون 500 بدافزار را که توسط این گروه در 42کشورجهان به کار رفته و سیستم های آنها را آلوده نموده، شناسایی کرده است.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]