فستیوال نوآوری‌های تجهیزات پزشکی برگزار می شود

کد خبر : 45828 دوشنبه 25 مرداد 1395 - 17:57:20

فستیوال نوآوری‌های تجهیزات پزشکی، دوشنبه اول شهریورماه ۹۵ توسط فن بازار ملی ایران و با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار می‌شود.

فستیوال نوآوری‌های تجهیزات پزشکی، دوشنبه اول شهریورماه ۹۵ مقارن با روز پزشک و بزرگداشت حکیم ابوعلی سینا، توسط فن بازار ملی ایران و با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در سالن همایش‌های اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی ایران برگزار می‌شود.

در فرآیند اجرایی این رویداد که از فروردین‌ماه سال جاری آغاز شد، بیش از ۱۰۰ نوآوری به دبیرخانه فستیوال ارائه شده و پس از ارزیابی‌ها بیش از ۵۰ نوآوری حائز شرایط شده‌اند که ۷ نوآوری منتخب در روز فستیوال به‌صورت حضوری برای سرمایه‌گذاران  و تولیدکنندگان حوزه تجهیزات پزشکی ارائه می‌شود.

تاکنون سه فستیوال نوآوری برگزارشده است که دو فستیوال اول نقش ترویجی داشته و به‌صورت عمومی برگزارشده‌اند. فستیوال سوم در دی‌ماه ۱۳۹۴ در حوزه تخصصی نوآوری‌های صنعت لوازم‌خانگی و با حضور نمایندگان بیش از ۵۵ شرکت صنعتی این حوزه برگزار شد که ازجمله نتایج آن حصول ۴ توافق برای خرید/ سرمایه‌گذاری در اختراعات است.

پس از انجام دو معامله در سال اول شروع به فعالیت بازار، با مجموع تلاش‌های صورت پذیرفته توسط مرکز فن بازار ملی ایران، قرارداد سرمایه‌گذاری سه اختراع دیگر به ارزش مجموع ۳۵ میلیارد ریال در این بازار نهایی شده است.

در فستیوال‌های بازار دارایی فکری که با حضور سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان در یک حوزه تخصصی -کاربردی برگزار می‌شود، نوآوریهای آن حوزه تخصصی که حائز شرایط می شوند پس از طی فرآیند ارزیابی و انتخاب، در روز برگزاری فستیوال به‌صورت حضوری برای سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان معرفی‌شده و زمینه تعامل بین طرفین با برگزاری جلسات رودررو فراهم می شود.

به گزارش مهر، در صورت حصول توافق و انجام معامله از طریق بازار دارایی فکری، حمایت‌های مادی و معنوی معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری برای تکمیل مستندات اختراعات و نیز خرید اختراعات توسط صنعتگران و سرمایه‌گذاران در قالب ارائه تسهیلات وجود خواهد داشت.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]