معاون شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور:

متوسط هدررفت فیزیکی آب در کشور 14 درصد است

کد خبر : 45659 یکشنبه 24 مرداد 1395 - 11:36:44

معاون شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با بیان اینکه کاهش هر یک درصد از آب بدون درآمد به 1000 میلیارد تومان سرمایه گذاری نیاز نیاز دارد، گفت: متوسط آب بدون درآمد در کل کشور حدود 25 درصد است که 14 درصد آن هدررفت فیزیکی است.

علی اصغر قانع در گفت و گو با خبرنگار سیناپرس با اشاره به طرح های شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در زمینه اقتصاد مفاومتی، اظهار کرد: ما در سال جاری 3 طرح بزرگ در راستای اقتصاد مقاومتی در دستور کار داریم. اولین آنها، طرح بزرگ آبرسانی به روستاهای کشور است که امیدواریم با تسهیلاتی که از صندوق توسعه ملی گرفتیم، بیش از 2000 روستا با جمعیت بالغ بر 2 میلیون و یکصدهزار نفر را تامین آب بکنیم.

معاون برنامه ریزی و توسعه شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور افزود: خوشبختانه از ابتدای سال جاری نزدیک به 350 روستا آبرسانی شده و هر روز به این تعداد افزوده می شود. این پروژه هم می تواند رونقی به روستاها بدهد و مشکلات آب روستایی را حل کند و هم در رونق اقتصاد کشور، به کارگیری کارخانجات تولید لوله و نیز بخش های خصوصی در عرصه پیمانکاری و اجرا موثر باشد.

وی تصریح کرد: یکی دیگر از پروژه های ما در راستای اقتصاد مقاومتی، بهره برداری از تعدادی از تصفیه خانه ها است که علاوه بر حفظ منابع آب، پساب حاصله نیز در بخش صنعت و دیگر بخش ها مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

قانع با تاکید بر اهمیت استفاده از منابع بخش خصوصی برای اجرای طرح های آب و فاضلاب، عنوان کرد: طرح سوم، استفاده از منابع بخش خصوصی برای پروژه های آب و فاضلاب است که بالغ بر 1700 میلیارد تومان منابع جذب شده و در قالب قراردادهای BOT، بیع متقابل و BOO در اقصی نقاط کشور در حال احداث و بهره برداری است.

معاون برنامه ریزی و توسعه شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در پاسخ به این پرسش که برای کاهش آب بدون درآمد چه طرح هایی پیش بینی شده است؟ گفت: یکی از طرح های ما استفاده از منابع خارجی در راستای کاهش هدررفت آب است که خوشبختانه با شرکت های معتبر دنیا مذاکراتی صورت گرفته و در حال تنظیم قراردادهای مربوطه هستیم.

متوسط آب بدون درآمد در کل کشور حدود 25 درصد است و پیش بینی شده که سالانه یک تا 2 درصد کاهش پیدا کند

وی ادامه داد: این طرح هنوز اجرایی نشده است اما مطالعات آن به صورت پایلوت از سوی کشورهای خارجی انجام شده است. اگر این طرح به سرانجام برسد می تواند زمینه ای برای استفاده از منابع خارجی در کاهش آب بدون درآمد در سراسر کشور و نیز استفاده از فناوری های روز دنیا باشد.

این مقام مسوول متذکر شد: در حال حاضر مشغول مذاکره یا شرکت های فرانسوی و کره ای برای کاهش آب بدون درآمد هستیم.        

قانع با اشاره به لزوم سرمایه گذاری گسترده برای کاهش آب بدون درآمد، گفت: متوسط آب بدون درآمد در کل کشور حدود 25 درصد است و پیش بینی شده که سالانه یک تا 2 درصد کاهش پیدا کند. کاهش هر یک درصد از آب بدون درآمد به 1000 میلیارد تومان سرمایه گذاری نیاز نیاز دارد.

وی  با بیان اینکه بر اساس استانداردهای جهانی، چنانچه متوسط آب بدون درآمد به زیر 20 درصد برسد رقم قابل قبولی خواهد بود، تصریح کرد: باید توجه داشت که آب بدون درآمد شامل دو بخش است؛ یک بخش، آبی است که مردم استفاده می کنند و پولی بابت آن نمی پردازند و دیگری، هدررفت فیزیکی آب در شبکه است. متوسط هدررفت فیزیکی آب در کل کشور حدود 14 درصد است.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]

video sex indonesia bebas sensor thumbzilla.me indian desi porns hard core fucked videos alex loren

alex loren Wild Housewife (kimmy lee) With Big Juggs Bang Hardcore clip-20 apetube.xyz fourss mom

frista ninght pron frista ninght pron PornBee video sex indonesia bebas sensor

frista ninght pron indian desi porns hard core fucked videos iPornTV ENTRO A LA HABITACION DE MI MEJOR AMIGA Y LA GRABO (ANAL VAGINAL)

full rock sex hqporner.biz excited fuck sex

Bayvip.Vin - Cổng game dân gian số 1 Việt Nam BayVip Vin - Cổng Game Dân Gian phiên bản Mới bayvip vip sunvin club

tai choang game Hướng dẫn tải và cài đặt game Choáng Club tai choang game

Tải Game B29.Win: B29 Đánh giá game bom tấn B29 B29 win

game bocvip BocVip Club PC Tải Bốc Vip