کد خبر : 39038 سه شنبه 11 خرداد 1395 - 20:35:55
آغاز-همکاری-دانشگاه-یزد-با-مؤسسه-تحقیقات-مخابراتی-افغانستان

آغاز همکاری دانشگاه یزد با مؤسسه تحقیقات مخابراتی افغانستان

با هدف تقویت و تحکیم روابط از طریق برگزاری دوره ها و فعالیت‌های مشترک، تفاهم‌نامه همکاری میان دانشگاه یزد و انستیتو تکنولوژی معلوماتی و مخابراتی افغانستان به امضا رسید.

 "محمدصالح اولیاء" رئیس دانشگاه یزد در نشستی که به همین منظور در سالن کنفرانس دانشگاه برگزار شد، گفت: امضای این تفاهم‌نامه باعث شروع حرکتی خواهد شد که بتوانیم از توانمندی‌های دو طرف استفاده کنیم.

وی افزود: با توجه به اهمیت بالای همکاری‌های علمی، تحقیقاتی و فناوری میان دانشگاه و مراکز تحقیقاتی و در چارچوب مفاد تفاهم‌نامه‌ای که در دسامبر ۲۰۱۵ طی سفر نمایندگان افغانستان به جمهوری اسلامی ایران میان وزارت مخابرات و تکنولوژی معلوماتی افغانستان و وزارت ارتباطات و فناوری ایران به امضا رسید، دانشگاه یزد و انستیتو تکنولوژی معلوماتی و مخابراتی افغانستان همکاری‌های علمی و تحقیقاتی خود را گسترش خواهند داد.

به گزارش ایسنا، رئیس دانشگاه یزد ایجاد روابط سودمند متقابل بر مبنای همکاری های علمی، تحقیقاتی و فناوری، تسهیل بازدید و سفرهای اعضای هیات علمی به منظور هدایت و راهبردی تحقیقات، همکاری در انجام پروژه‌های تحقیقاتی مشترک و ایجاد فرصت برای استادان و محققان به منظور شرکت در کنفرانس‌ها، کارگاه‌ها، دوره‌های آموزشی از جمله مهمترین مفاد این تفاهم‌نامه ذکر کرد.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]