حضور بیش از 60 هزار دانش‌آموز در جشنواره جوان خوارزمی

کد خبر : 33359 چهارشنبه 26 اسفند 1394 - 20:54:58

‌مدیرکل آموزش و پرورش لرستان با اشاره به آغاز رقابت‌های علمی و پژوهشی دانش‌آموزان در هجدهمین جشنواره جوان خوارزمی گفت: بیش از 60 هزار دانش‌آموز لرستانی خود را برای رقابت سالم علمی در جشنواره جوان خوارزمی آماده می‌کنند.

دکتر گودرز کریمی‌فر در جمع خبرنگاران افزود: این جشنواره به منظور ایجاد، پرورش، رشد و شکوفایی استعدادها و خلاقیت‌های نوجوانان و جوانان و توسعه و تعمیق روحیه پژوهش، نوآوری، حمایت مادی و معنوی از دانش‌آموزان پژوهشگر و نوآور برگزار می‌شود.

وی افزود: این جشنواره در دو قسمت پژوهش‌های بنیادی و کاربردی ارائه می‌شود.

کریمی‌فر پژوهش‌های بنیادی را به منظور درک نوینی از اصول و فرایندهای اساسی پدیده‌ها برشمرد و افزود: در پژوهش‌های کاربردی به دنبال ایجاد فناوری جدید و جست‌وجوی دانشی هستیم که بتواند در مسائل عملی به کار رود و نیز ارائه راهکارهای مناسب براساس یافته‌های علمی که در چهار زمینه پژوهش‌های توسعه‌ای، اختراع، ابتکار، بهره‌برداری موفقیت‌آمیز از ایده‌های نو و پژوهش‌های کاربردی علوم نظری تحقق یابد.

به گزارش ایسنا ، وی در ادامه به کسب جایگاه سوم کشوری جشنواره نوجوان خوارزمی در سال قبل اشاره کرد و گفت: آثار و یافته‌های دانش‌آموزان باید امسال به مراتب بهتر از سنوات گذشته باشد.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]