احتمال چاقی تک فرزندها 3 برابر بیشتر است

کد خبر : 33174 دوشنبه 24 اسفند 1394 - 12:13:01

نتایج یک مطالعه نشان می دهد که احتمال چاق شدن تک فرزندها در شش سالگی سه برابر بیشتر از کودکانی است که خواهر و یا برادر دارند.

 به گزارش ایرنا از پایگاه اینترنتی دیلی میل، نتایج این مطالعه موید این نظر است که داشتن خواهر و یا برادر برای سلامتی خوب است.محققان متوجه شدند که تولد یک خواهر و یا برادر جدید در خانواده به ویژه زمانی که کودک اول، دو تا چهار سال دارد، با کمتر شدن شاخص جرم بدن آنها (بی.ام.آی) در شش سالگی ارتباط دارد.در مقابل کودکانی که خواهر و یا برادر ندارند، سه برابر بیش از سایرین با احتمال چاقی در شش سالگی روبرو هستند.

براساس این مطالعه، والدین زمانی که یک کودک جدید به دنیا می آید، احتمالا رژیم غذایی کودکان خود را تغییر می دهند و در ضمن، کودکی که خواهر و یا برادر دارد، زمان بیشتری را صرف بازی فعالانه با آنها می کند تا تماشای تلویزیون و به واقع تحرک بیشتری می یابد.
این مطالعه اولین بررسی بود که به تحقیق درباره وضعیت شاخص جرم بدن کودکان در خانواده های چند فرزندی پرداخت و در طی آن، 697 کودک در سراسر آمریکا مورد مطالعه قرار گرفتند.
دکتر جولی لومنگ متخصص اطفال در بیمارستان اطفال دانشگاه میشیگان گفت: این مطالعه نشان می دهد که داشتن خواهر یا برادر کوچکتر با کاهش خطر افزایش وزن ارتباط دارد، هر چند اطلاعات چندانی در خصوص چگونگی این ارتباط هنوز در دسترس نیست.
نتیجه این مطالعه در مجله Pediatrics منتشر شده است.

نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]