در سفر دکتر دیناروند عنوان شد؛

همکاری دارویی ایران و آذربایجان

کد خبر : 32984 شنبه 22 اسفند 1394 - 02:00:06

معاون وزیر سلامت جمهوری آذربایجان و معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و داروی جمهوری اسلامی ایران، درباره پروژه تولید دارو در آذربایجان مذاکره کردند.

دکترالسور آقایف معاون وزیر سلامت آذربایجان با  اشاره به انجام مذاکرات در خصوص پروژه مشترک تولید داروی ایران با کشورش، گفت: آذربایجان همواره علاقمند به همکاری با تهران در زمینه های مختلف بویژه حوزه سلامت است.

دکتر رسول دیناروند معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو نیز در ادامه هدف از سفر به کشور آذربایجان را در راستای توافق نامه همکاری در بخش سلامت بین دو کشور که در سفر الهام علی اف رئیس جمهوری آذربایجان، در اسفند ماه به تهران انجام شد، عنوان نمود.

محسن پاک آیین سفیر جمهوری اسلامی ایران در باکو، که در این سفر دکتر دیناروند را همراهی می کرد در کنفرانس خبری خود در باکو اعلام کرده بود ایران و آذربایجان توافقنامه ای برای ساخت کارخانه دارویی در شهر سومگیت جمهوری آذربایجان امضا کرده اند.

رسانه ها از مشارکت احتمالی داروپخش، یک شرکت دارویی ایرانی در این پروژه خبر دادند.

به گزارش مهر،در ۴ اسفند ماه جاری، رئیس جمهوری آذربایجان، در راس هیئتی بلند پایه و به دعوت دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری ایران، سفری رسمی به ایران داشت. این سفر موجب امضای ۱۰ سند همکاری در زمینه های مختلف بین تهران و باکو شد.

نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]