موفقیت 75 درصدی عمل های پیوند قلب در ایران

کد خبر : 32822 چهارشنبه 19 اسفند 1394 - 11:59:43

دبیر علمی پنجمین کنگره بین المللی نارسایی قلب ایران گفت: پیوند قلب در کشور حدود 70 تا 75 درصد موفقیت آمیز است به طوری که می توان گفت در منطقه توانایی پیوند قلب را به خود اختصاص داده ایم.

دکتر بابک شریف کاشانی امروز (چهارشنبه) در نشست خبری پنجمین کنگره بین المللی نارسایی قلب ایران که در بیمارستان طالقانی برگزار شد، اظهارکرد: توانمندی متخصصان ایرانی باعث شده است که در منطقه در زمینه درمان بیماری های قلب و عروق و همچنین پیوند قلب به عنوان کشور پیشرفته و سرآمد مطرح باشیم. 
وی اظهارکرد: در حال حاضر چهار مرکز عمده در تهران (بیمارستان مسیح دانشوری، بیمارستان امام خمینی (ره)، بیمارستان طالقانی و شریعتی) به طور متوسط در سال 80 پیوند قلب را انجام می دهند. 
به گفته وی، انتظار داریم سالانه حدود 100 تا 120 پیوند قلب در این مراکز انجام شود که البته در شهرهای یزد، شیراز، اصفهان و مشهد نیز مراکزی هستند که پیوند قلب را به صورت مداوم انجام می دهند. 
به گزارش ایرنا،شریف کاشانی با بیان این که پیوند قلب یکی از مهم ترین عمل های جراحی محسوب می شود، اظهارکرد: در کشور ما متخصصان و پزشکان قلب و عروقی هستند که تاکنون توانسته اند بزرگ ترین جراحی ها و پیوندهای قلب را انجام دهند و همین باعث شده است که برای انجام جراحی از سایر کشورهای جهان و همچنین از کشورهای منطقه برای ادامه درمان به ایران سفر کنند. 

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]