کد خبر : 32483 یکشنبه 16 اسفند 1394 - 12:09:43
سرویس-بهداشتی-خود-تمیز-شونده؛فناوری-جدید-بویینگ

سرویس بهداشتی خود تمیز شونده؛فناوری جدید بویینگ

سیناپرس: شرکت هواپیمایی بویینگ برای هواپیماهای مسافربری خود یک سرویس بهداشتی طراحی کرده است که خاصیت ضد میکروبی و خود تمیز شوندگی دارد.

 بهداشت سرویس های بهداشتی هواپیما به ویژه در مسافرت های طولانی، یک چالش بزرگ است. شرکت بویینگ برای حل این مشکل، یک سرویس بهداشتی خود تمیز شوند طراحی و تولید کرده است که با استفاده از فناوری غیر لمسی و نور ماورای بنفش، 99.99 درصد از میکروب های سرویس بهداشتی در عرض کمتر از سه ثانیه از بین می رود.

نمونه اولیه این سرویس بهداشتی در حال توسعه، به گونه ای طراحی شده است که به هیچ عنوان نیازی به استفاده از دست برای باز و بسته کردن درها، استفاده از سیفون، استفاده از دستمال و صابون و باز کردن در سطل آشغال وجود ندارد.
به محض خروج مسافر از کابین سرویس بهداشتی، نور فرابنفش برای از بین بردن میکروب و انواع عوامل بیماری زا در کابین منتشر می شود. این نور همان نوری است که برای ضد عفونی کردن تجهیزات پزشکی مورد استفاده قرار می گیرد.
این سیستم به گونه ای طراحی شده است که در صورت وجود مسافر در کابین سرویس بهداشتی، نور ماورا بنفش فعال نمی شود و کاملا ایمن است. تابش به منظور از بین بردن میکروب ها، در تمام سطوح استفاده می شود. این فناوری علاوه بر ضدعفونی کردن سیستم بهداشتی، بوی نامطلوب آن را نیز از بین می برد.
به گزارش ایرنا، سرویس بهداشتی شرکت بویینگ یکی از فینالیست های مسابقه Crystal Cabin Award است که از 5 تا 7 آوریل در هامبورگ برگزار می شود.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]