معاون بنیاد ملی نخبگان: یک میلیون نخبه در کشور وجود دارد

کد خبر : 3184 سه شنبه 12 اسفند 1393 - 13:41:53

معاون برنامه ریزی و نظارت بنیاد ملی نخبگان گفت: یک میلیون نخبه در کشور وجود دارد که باید شناسایی، سازماندهی و حمایت شوند.

 به گزارش ایرنا، غلامعلی مظفر روز سه شنبه در آیین تودیع و معارفه روسای جدید و قدیم بنیاد ملی نخبگان استان ایلام گفت: رویکرد جدید بنیاد ملی نخبگان و معاون علم و فناوری ریاست جمهوری تقویت تفکر و حمایت از طرح های اقتصادی دانش بنیان در کشور است.وی افزود: دستیابی به اقتصاد دانش بنیان فقط در سایه حمایت های دیگر دستگاه های اجرایی کشور شامل حوزه های علمی، مراکز آموزشی، اقتصادی و صنعتی است و باید برای تحقق این هدف بزرگ همه این نهادها مشارکت داشته باشند.

به گفته وی، بنیاد ملی نخبگان نقش رهبر فکری را ایفا می کند.مظفر منابع انسانی را مهمترین ظرفیت این حوزه دانست و یادآور شد: داشتن توسعه پایدار و موفق در سایه حرکت و همگامی دیگر دستگاه های اجرایی و استفاده از نیروی انسانی نخبه و برگزیده محقق می شود و بر اساس دیدگاه مقام معظم رهبری توسعه و مدیریت کشور باید به دست نخبگان جامعه باشد.

معاون بنیاد ملی نخبگان، استفاده از نخبگان حوزه های فناوری، فرهنگی، حوزوی، صنعتی و... را از سیاست ها و رویکردهای دولت یازدهم برشمرد و تاکید کرد: نیروهای نخبه و ایده پرداز کشور حتی در دور دست ترین مناطق کشور نباید مورد غفلت واقع شوند.وی اظهار کرد: بنیاد نخبگان استانی باید به اتاق فکر و محلی برای ایده پردازی افراد تبدیل شود و همه دستگاه های اجرایی با بیان مشکل و نیاز جامعه و حتی معرفی افراد خلاق از بنیاد فقط راه حل و راهکار طلب کنند.

مظفر خواستار ایجاد و تقویت هسته های فکر و تدبیر با همکاری نخبگان، مسوولان و بنیاد نخبگان شد و گفت: در برخی استان ها بنیاد نخبگان بر اساس نیازسنجی و مشکلات فراروی حوزه های مختلف آن منطقه با هدف دستیابی به توسعه پایدار حرکت و ایده پردازی می کند.

در پایان این آیین رضا خانی به عنوان مسوول جدید بنیاد استان ایلام معرفی و از خدمات خلیل سالکی مدیر پیشین قدردانی شد.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]