ظرف غذایی پیشرفته شما را لاغر می‌کند .

کد خبر : 3145 سه شنبه 12 اسفند 1393 - 02:47:14

ظرف غذایی با خاصیت ویژه امکان لاغر شدن و گرفتن رژیم لاغری را به کاربر خود می‌دهد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، پژوهشگران نوعی ظرف مربای هوشمند طراحی کرده‌اند که می‌تواند کاربران را در خوردن مواد غذایی مختلف هدایت کند.

گفتنی است، این ظرف مربا 49 دلار قیمت دارد و می‌تواند به طور خودکار غذاهایی سفارش دهد تا کاربر کالری‌های کمتری بخورد و به این ترتیب کمتر چاق شود.

بررسی‌ها نشان می‌دهند، این ظروف می‌توانند با سیستم عامل اندروید و یا IOS هماهنگ شوند و از طریق نرم افزار‌هایی برروی آن برای تنظیم دقیق مواد غذایی بکار روند.

کاربران می‌توانند بارکد مواد غذایی را اسکن کنند، قبل از اینکه آنها را به ظرف مخصوص اضافه کنند و آنگاه ظرف می‌تواند تشخیص دهد میزان کالری مواد غذایی را و از این طریق مانع از خوردن بیش از حد مواد غذایی توسط کاربر شوند.

این دستگاه می‌تواند مواردی مانند وزن مواد غذایی، محاسبه میزان کالری مصرفی و همینطور ارزش تغذیه‌ای مواد غذایی را بررسی کند و متناسب با آن به کاربر رژیم غذایی ویژه بدهد.

این دستگاه ‌"Neo smart" نام دارد و نخستین بار در نمایشگاه الکترونیک که در سال جاری در ایالات متحده برگزار شده است رونمایی شده است.

این شیشه‌های مربا می‌توانند از طریق فناوری بلوتوث و سنسورهای موجود در بدنه خود با نرم افزار موجود بر روی گوشی‌های تلفن همراه ارتباط برقرار کنند.

کاربران می‌توانند انواع خوراکی‌ها از جمله ماکارونی، حبوبات، تنقلات، شیرینی و انواع سوپ را در این ظرف نگهداری کنند.

نکته جالب در این دستگاه امکان شستشوی آسان آن حتی در ماشین ظرفشویی است.

 

نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]