مناطق ویژه علم و فناوری از معافیت خاص گمرکی برخوردار می شوند

کد خبر : 30903 پنج شنبه 29 بهمن 1394 - 12:06:23

معاون پژوهشی وزارت علوم گفت: مناطق ویژه علم و فناوری از مزایای مناطق آزاد مانند معافیت های خاص گمرکی برخودار می شوند.

وحید احمدی در حاشیه صد و سی هشتمین جلسه کمیسیون های دائمی شورای عتف در جمع خبرنگاران گفت: طرح های کلان ملی که مصوب شورای عتف هستند باید دارای یک دستگاه متقاضی باشند که معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به عنوان دستگاه متقاضی این طرح انتخاب شده است.

وی افزود: طرح رصدخانه در کمیسیون تخصصی مربوطه در شورای عتف درحال بررسی است و در جلسه آینده کمیسیون های تخصصی نتیجه نهایی اعلام خواهد شد.

معاون پژوهشی وزارت علوم خاطرنشان کرد: طرح رصدخانه ملی در صورتی که به عنوان طرح کلان ملی مصوب شورای عتف قرار گیرد می تواند از مزایای مالی و حمایتی طرح های کلان ملی بهره مند شود.

معاون پژوهشی وزارت علوم افزود: در جلسه صد و سی هشتمین کمیسیون های دائمی شورای عتف موضوع مناطق ویژه علم و فناوری مورد بررسی قرار گرفت.

احمدی تاکید کرد: در سال گذشته در شورای عتف ۵ منطقه ویژه علم و فناوری اصفهان، یزد، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی و بوشهر مورد تصویب قرار گرفتند که تصویب منطقه ویژه در بوشهر مشروط به تامین زیرساخت های لازم است.

وی تاکید کرد: تاکنون جزئیات مربوط به اساس نامه، نحوه انتخاب سازمان عامل و احکام مسئولیت ها در شورای عتف تعیین شده است.

معاون پژوهشی وزارت علوم با بیان اینکه منطقه ویژه علم و فناوری آذربایجان شرقی یکی از مناطق فعال است، گفت: گزارش مربوط به منطقه ویژه این استان توسط استاندار ارائه شد که تاکنون اساس نامه و سازمان عامل این منطقه تشکیل شده است.

احمدی با اشاره به اینکه مراکز فعال در مناطق ویژه علم و فناوری باید دارای همگرایی و هم افزایی با یکدیگر باشند، افزود: در این مناطق باید توسط شهرداری و استانداری فعالیت های خاص تعریف شود.

به گزارش مهر، وی عنوان کرد: مناطق ویژه علم و فناوری از مزایای مناطق آزاد مانند معافیت های خاص گمرکی برخودار می شوند.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]