کد خبر : 2905 شنبه 09 اسفند 1393 - 09:41:57
معرفی-مدل-بومی-کریدورهای-علم-و-فناوری

معرفی مدل بومی کریدورهای علم و فناوری

معاون پژوهش و فنآوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: در حوزه کریدورهای علم و فناوری باید با تلفیق یک مجموعه مدل علمی و استاندارد و یک مجموعه مدل بومی، یک مدل جدید به دنیا معرفی کنیم.

به گزارش مهر، دکتر وحید احمدی در دومین نشست هم اندیشی نمایندگان استان های دارای مجوز مناطق ویژه علم و فناوری به میزبانی یزد اظهار داشت: اکنون شرایط برای حرکت کشور به سوی علم وفناوری مهیاست و دولتمردان نیز خواستار حرکت همه استان ها در این مسیر هستند. 

وی اظهار داشت: تنها پنج استان مجوز مناطق ویژه علم و فناوری دریافت کرده اند و ما معتقدیم این حرکت باید به صورت چشمه ای باشد و با فراهم شدن شرایط به حرکتی موجی تبدیل شود. 

احمدی افزود: امروز نه تنها وزرا و دولتمردان بلکه درمیان مسئولان استان ها نیز شاهد تکاپو برای اتصال به شبکه عظیم علم و فناوری هستیم و در چنین شرایطی نیازمند حرکت انسجامی، هماهنگ و علمی از سوی همه استان ها هستیم.

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم تاکید کرد: استان های دارای مجوز مناطق ویژه علم و فناوری مسئولیت بسیار سنگینی بر عهده دارند و باید یک حرکت علم مدارانه انجام دهند و ضمن بررسی چالش ها و به کارگیری راهکارها در مدت زمان معین و مشخص، برای آینده کریدورهای علم و فناوری، چشم انداز ترسیم کنند.

احمدی با تاکید بر اینکه در این زمینه باید با قوت بایستیم و ضمن برقراری ارتباط با کریدورهای خارجی، ارتباطات داخلی را نیز در شبکه های بسیار فعال پیگیری کنیم، گفت: در این مسیر هر استان باید از مجموعه امکانات ادارات و سازمان های استان، استانداری و دانشگاه های منطقه استفاده کند.

 

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]