کد خبر : 23169 یکشنبه 08 آذر 1394 - 19:01:09
گزارش-سالانه-آلودگی-هوا-در-کشور-تدوین-می-شود

گزارش سالانه آلودگی هوا در کشور تدوین می شود

معاون سازمان محیط زیست با اشاره به اینکه این سازمان به عنوان ناظر در اجرای مصوبه راهکارهای کاهش آلودگی هوا است، گفت: گزارش سالانه آلودگی هوا در کشور به همراه عملکرد دستگاه های مسئول در اجرای این مصوبه تدوین و به هیات وزیران ارائه می شود.

سینا پرس : به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، سعید متصدی در پانزدهمین جلسه کارگروه ملی کاهش آلودگی هوا افزود: جلسه کارگروه آلودگی هوا در ارتباط با تهیه گزارش سالانه آلودگی هوا براساس مصوبه مربوط به آن ( 10 اردیبهشت 93 ) برگزار شد.
وی با بیان اینکه یکی از مهمترین مسائل برای سازمان حفاظت محیط زیست تعهد به ارائه گزارش منظم و درست به دولت و مردم از روند اجرای راهکارهای کاهش آلودگی هوا است، اظهار داشت: بر این اساس سازمان باید سالانه گزارشی از روند پیشرفت دستگاه ها و فعالیت آنها در زمینه کاهش آلودگی هوا را به دولت و مردم ارائه کند.
متصدی افزود: گزارش دستگاه های مختلف از جمله وزارت نفت، کشور و آموزش و پرورش را در جلسات کارگروه کاهش آلودگی هوا بررسی کردیم و در کل این مصوبه پیشرفت خوبی داشته است و در برخی از موارد 100 در صد پیشرفت داشته ایم و در برخی موارد نیز کاستی هایی وجود دارد که امیدواریم به زودی به اهداف این مصوبه دست یابیم.
متصدی تصریح کرد: توزیع بنزین یورو 4 در کلان شهرها، طرح کهاب، استاندارد سازی و بهسازی صنعت و نیروگاه ها از جمله مواردی است که در پانزدهمین کارگروه ملی کاهش آلودگی هوا مطرح شد.
هیات دولت راهکارها و برنامه اجرایی مدون برای کاهش آلودگی هوا را در هشت محور سوخت، خودروهای در حال حرکت، منابع ساکن، خودروهای نو، مدیریت حمل و نقل و تقاضای سفر، پایش و پیش بینی هوا، آموزش و اطلاع رسانی و زیر ساخت های شهری تصویب کرد.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]