کد خبر : 2295 پنج شنبه 30 بهمن 1393 - 01:07:02
اینترنت-بی‌سیم-100-گیگابایتی-به-کمک-پرتوهای-نور-

اینترنت بی‌سیم 100 گیگابایتی به کمک پرتوهای نور

محققان دانشگاه آکسفورد در حال مطالعه بر روی سیستم اینترنت بی‌سیم پرسرعت نوری هستند که در آن از امواج نوری برای انتقال دیتا استفاده می‌شود.

به گزارش  ایسنا،در این سیستم بی‌سیم برای انتقال اطلاعات به جای استفاده از امواج رادیویی از پرتوهای نوری استفاده می‌شود که به کمک این فناوری می‌توان به سرعت شگفت انگیز 100 گیگابایت در ثانیه دست یافت.

محققان امیدوارند به کمک این فناوری جدید محدودیت سرعت انتقال بی‌سیم اطلاعات به کمک امواج رادیویی که حداکثر هفت گیگابایت در ثانیه است را برطرف کنند.

اگرچه استفاده از پرتوهای نوری برای انتقال اطلاعات هم اکنون به کمک فیبرهای نوری انجام‌پذیر است، اما استفاده از پرتوهای نوری بدون استفاده از تونل هدایت یا همان فیبر شیشه‌ای کاری بسیار دشوار است.

محققان دانشگاه آکسفورد پس از ابداع روش صحیح انتقال دیتا به کمک نور هم اکنون به دنبال مطالعه بر روی روش‌های صحیح انتقال اطلاعات و افزایش فاصله بین فرستنده و گیرنده اطلاعات هستند.

در این سیستم برای انتقال پرسرعت اطلاعات نیاز است تا یک فرستنده پرتوهای نور را مستقیما به سمت گیرنده ارسال کند تا پس از تشکیل لینک ارتباط، انتقال اطلاعات با سرعت بالا انجام پذیرد.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]