کد خبر : 17663 یکشنبه 12 مهر 1394 - 13:18:10
روند-ابتلا-به-ايدز-درکشور-رو-به-افزایش-است

رئيس مركز تحقيقات ايدز:

روند ابتلا به ايدز درکشور رو به افزایش است

سیناپرس: رئيس مركز تحقيقات ايدز اعلام کرد : آخرین آمار مربوط به HIV/AIDS در ایران چیزی حدود 30هزار نفر کشف شده است. این درحالی است که در همه جای دنیا درکنار آمار گزارش شده یک آمار تخمینی نیز وجود دارد.

دکتر مینوز محرز،رئيس مركز تحقيقات ايدز از آخرین آمار ایدز در کشور، گفت: آخرین آمار رسمی موارد شناسایی شده ابتلا به ویروس ایدز در ایران به طور رسمی و دقیق توسط وزارت بهداشت اعلام خواهد شد.

وی افزود: آمار تخمینی در ایران جمعیت مبتلایان به ایدز را سه برابر 30هزار نفر آلوده شده ویروس نشان می‌دهد.یعنی ما تنها یک سوم اینها را شناسایی کرده‌ایم.

رئيس مركز تحقيقات ايدز دانشگاه علوم پزشكي تهران عنوان کرد: متاسفانه روند ابتلا به این بیماری درکشور روبه افزایش است و بیشتر مبتلایان را خانم ها تشکیل می‌دهند.

وی تاکید کرد: متاسفانه اکثر زنانی که ایدز دارند، از طریق تماس جنسی با همسران‌شان به این بیماری مبتلا شده‌اند. همسر این زنان به دلیل اعتیاد تزریقی یا تماس‌‌های جنسی آلوده شده‌اند و این ویروس را به آنها منتقل کرده‌‌اند.

رئيس مركز تحقيقات ايدز وزارت بهداشت گفت: بيش از 90 درصد موارد جديد ابتلا به ايدز در ايران از طريق تماس جنسي و به خصوص در شهرهاي بزرگ و درگروه سني 25 تا 30 سال است.

عضو كارگروه كشوري كنترل ايدز وزارت بهداشت گفت: اگر آگاهي رساني درباره اين بيماري بين مردم افزايش نيابد به زودي شاهد انفجار اين بيماري در جامعه ايران خواهيم بود زيرا بيماري ايدز در ايران اكنون مانند آتشفشان خاموشي است كه به زودي بايد منتظر فعال شدن آن باشيم.

 

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]