کد خبر : 16137 چهارشنبه 25 شهریور 1394 - 10:25:51
تحت-تاثیرفشارهای-رسانه-ای-یا-احساسی-درباره-ببرسیبری-تصمیم-گیری-نمی-شود

تحت تاثیرفشارهای رسانه ای یا احساسی درباره ببرسیبری تصمیم گیری نمی شود

سیناپرس: رییس سازمان حفاظت محیط زیست درصفحه اینستاگرام خود درباره بلاتکلیف بودن ببر سیبری گفت:تا زمان اطمینان و تضمین صد درصدی از مبتلا نبودن این حیوان به بیماری مهلک مشمشه، بی تردید احساسی و یا تحت تاثیر فشارهای رسانه ای تصمیم گیری نخواهد شد.

 معصومه ابتکار درباره وضعیت ببر سیبری در صفحه اینستاگرام خود چنین نوشت:یک جفت ببر سیبری در سال 1389 بدون برنامه ریزی وارد کشور شد، یکی از این ببرها در همان سال به دلیل ابتلا به بیماری خطرناک مشمشه جان سپرد، اکنون در مورد ببر دوم که به طور مستمر تحت آزمایش قرار گرفته باید بر نکاتی را تاکید کنم:سازمان محیط زیست تاکنون همه تلاش خود را برای جلوگیری از معدوم کردن این ببر به دلیل مشکوک بودن به بیماری مشمشه انجام داده اما تا زمان اطمینان و تضمین صد در صدی از عدم ابتلا حیوانات و انسان ها حتی در طولانی مدت به بیماری مهلک مشمشه، بی تردید احساسی و یا تحت تاثیر فشارهای رسانه ای تصمیم گیری نخواهد شد.

برای ما بودن یک حیوان در قفس بسیار قابل تحمل تر از این است که ریسک ابتلا مجموعه ای از حیوانات و انسان ها را بپذیریم، بنابراین تا حصول دستیابی به اطمینان صد در صدی همه کارشناسان ذی ربط دستگاه های مربوطه از سلامتی ببر سیبری و مجوز آنها، باید صبر کرد.
ضمنا بر خلاف توجه رسانه های خاص به موضوع ببر سیبری، این مساله در کنار سیاست ها و اقدامات راهبردی سازمان در سطح کشور برای حفاظت از گونه های در معرض تهدید حیات وحش، از اولویت خاص برخوردار نیست، اگر چه به آن توجه دارد.
پنج سال گذشته دو قلاده ببر نر و ماده از سیبری وارد کشور شد که در آن زمان در پارک ارم نگهداری شدند اما بعد از گذشت مدت یکی از ببرها به بیماری مشمشمه مبتلا و تلف شد و از آن زمان تاکنون آن یکی ببر که زنده مانده در بلاتکلیفی به سر می برد.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
کلید واژه ها: رسانه اینستاگرام ببر سیبری
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]