کد خبر : 15621 چهارشنبه 18 شهریور 1394 - 23:00:00
گزارش-ویدیویی-از-نخستین-فضاپیمای-تجاری-بوئینگ

گزارش ویدیویی از نخستین فضاپیمای تجاری بوئینگ

سیناپرس: سازمان فضایی ناسا و شرکت بوئینگ مدت ها به عنوان شرکای کاری فعال هستند و چندی پیش نیز قرارداد همکاری درباره ساخت فضاپیمای تجاری به امضا رسانده اند که در این گزارش ویدیویی می توانید فرایند ساخت نخستین نمونه از این فضاپیما را مشاهده کنید.

شرکت بوئینگ به عنوان یکی از شرکای سازمان ناسا در ساخت فضاپیماهای تجاری محسوب می شود و قرارداد نجومی بین این دو مرکز، چندی پیش به تیتر نخست رسانه ها تبدیل شده بود. حال پس از مدت ها شاهد این هستیم که این پروژه با پیشرفتی چشمگیری روبرو شده است.

شرکت بوئینگ به منظور نشان دادن میزان پیشرفت در اجرای این پروژه اقدام به انتشار یک ویدیوی کوتاه کرده است که نشان می دهد که نخستین فضاپیمای تجاری این شرکت چگونه ساخته شده و آماده پرواز خواهد شد.

این فضاپیما توسط شرکت سازنده آن CST-100 Starliner نام گرفته است. در این گزارش تصویری می توانید مخلوطی از تصاویر واقعی از فرایند ساخت CST-100 Starliner را در کنار تصاویر گرافیکی ساخته شده از آینده این فضاپیما در کنار یکدیگر مشاهده کنید.

شایان ذکر است که این فضاپیما به عنوان بخشی از پروژه ارسال انسان های عادی به فضا ساخته خواهد شد و شاید نخستین گام های مهاجرت انسان به فضا به واسطه CST-100 Starliner برداشته شود.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]