کد خبر : 1550 یکشنبه 19 بهمن 1393 - 03:07:36
کربوهیدرات‌ها-لزوما-موجب-تغییر-رفتار-نمی‌شوند-

بر خلاف تصورات؛

کربوهیدرات‌ها لزوما موجب تغییر رفتار نمی‌شوند

برخلاف اغلب تصورات و باورها، مصرف کربوهیدرات‌ها لزوما موجب تغییر رفتار نمی‌شود و در واقع تغییراتی که در رفتار رخ می‌دهد به طور عمده با عوامل دیگری در ارتباط است.
مهدی فهیمی، استادیار دانشگاه علوم پزشکی شهید پزشکی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران اظهار داشت: کربوهیدرات‌ها مورد نیاز برای بدن هستند، آنها ممکن است تاثیرات متفاوتی بر روی بدن برجای گذارد.
 
وی با اشاره به اینکه مزایای کربوهیدرات‌ها بسیار بیشتر از معایب آن است، افزود: کاهش احتمال بیماری‌های قلبی و عروقی از مهمترین مزایای مصرف کربوهیدرات‌ها است.
 
فهیمی گفت: البته بسیاری تصور می‌کنند که کربوهیدرات‌ها عامل اصلی تغییرات رفتاری در بین افراد جامعه است که این تصور کاملا اشتباه است.
 
وی با بیان اینکه مصرف بیش از اندازه کربوهیدرات‌ها ممکن است تغییراتی در رفتار به وجود آورد، تاکید کرد: بر خلاف اغلب تصورات و باورها مصرف کربوهیدرات‌ها لزوما موجب تغییر رفتار نمی‌شود و در واقع تغییراتی که در رفتار رخ می‌دهد و به طور عمده با عوامل دیگری در ارتباط است.
 
فهیمی خاطر نشان کرد: تغییراتی که در رفتار رخ می‌دهد، به طور عمده ناشی از عوامل محیطی، وضعیت‌های روحی و روانی، شرایط زندگی و مشکلات و همچنین عوامل ارثی و عوامل غذایی در مراحل پس از این عوامل قرار دارند.
 
 
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]