جنگ ابرقدرت ها در فضا جدی شد؛

اعزام ماهواره دفاعی – نظامی توسط روسیه به مدار زمین

کد خبر : 135654 چهارشنبه 12 مرداد 1401 - 13:21:40

روز گذشته اعلام شد یک موشک سایوز، ماهواره دفاعی نظامی جدید روسیه را در مدار قرار داد. بر اساس اطلاعات منتشر شده در این رابطه، این فضاپیما در ساعت ۴۹ دقیقه نیمه شب یازدهم مرداد به مدار نهایی خود رسید.

به گزارش سیناپرس، اداره اطلاعات و ارتباطات جمعی وزارت دفاع روسیه ، ساعاتی پیش خبر داد موشک سبک سایوز-2.1 این کشور با کمک موتور بوستر و تقویت کننده ولگا در ساعات اولیه روز سه شنبه با موفقیت در مدار قرار گرفت. این موشک حامل یک ماهواره نظامی روسیه بود. بر اساس اطلاعات منتشر شده در این رابطه، فضاپیمای فوق در ساعت ۴۹ دقیقه نیمه شب گذشته به مدار نهایی خود رسید.

این وزارت در بیانیه خود اعلام کرد: موشک کلاس سبک Soyuz-2.1v در ساعت ۲۳ و ۲۵  دقیقه اول اوت ۲۰۲۲، از مرکز فضایی پلستسک در منطقه آرخانگلسک واقع در شمال غربی روسیه به مدار زمین فرستاده شد.
به گزارش سیناپرس، این وزارتخانه افزود که تله متری ایجاد شده و با فضاپیما حفظ می شود و سیستم های روی ماهواره به طور عادی کار می کنند.
گفتنی است این ماهواره نظامی – دفاعی برای ارتش روسیه کاربردهای متعددی داشته و می تواند به ارتش این کشور در جنگ با اوکراین کمک های شایانی دهد.

مترجم: حمید تعالی
منبع: tass
 

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]