پارک ملی گلستان به نام مردم ایران سند خورد

حیدر آسیابی از حدنگاری و صدور سند ۹ هزار و ۴۷۷ هکتار از مساحت نخستین پارک ملی ایران خبر داد و اظهار کرد: با پیگیری دادستان گالیکش و تلاش شبانه روزی اداره کل ثبت اسناد و املاک استان عرصه‌های جنگلی پارک ملی گلستان در محدوده خاندوشان، کندسکوه و تنگراه استان گلستان حدنگاری و سند آن به نام سازمان حفاظت محیط زیست صادر شد.

رئیس کل دادگستری گلستان افزود: حدنگاری ۱۱ هزار هکتار دیگر از این عرصه‌ها هم تمام شده است و تا آخر اسفند امسال، سند تک برگی آن به نام سازمان محیط زیست صادر می‌شود با صدور این اسناد در مجموع ۲۴ درصد از عرصه‌های پارک ملی سند دار می‌شود و کار حدنگاری هفتاد و شش درصد عرصه‌های باقی مانده نیز سال آینده انجام می‌شود.

وی گفت: با پیگیری دادگستری گلستان امسال سند تالاب‌های بین المللی آلاگل و آلما گل گنبدکاووس هم به مساحت ۲ هزار هکتار به نام سازمان جنگل‌ها و مراتع کشور صادر شد.

گفتنی است پارک ملی گلستان نخستین پارک ملی ایران است که در فهرست میراث جهانی یونسکو به عنوان یکی از ۵۰ ذخیره‌گاه زیست‌محیطی کره زمین به ثبت رسیده‌است این پارک همچنین پانزدهمین اثر ملی است که توسط سازمان میراث فرهنگی از سال ۱۳۸۷ در فهرست میراث طبیعی ایران قرار گرفت و یک‌هشتم گونه‌های گیاهی، یک‌سوم گونه‌های پرندگان و بیش از ۵۰ درصد از گونه‌های پستانداران کشور در این پارک زندگی می‌کنند.

No tags for this post.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا