ورود 2 داروی جدید پیشگیری از سکته مغزی به کشور

کد خبر : 12846 دوشنبه 12 مرداد 1394 - 10:31:52

دبیر هفدهمین کنگره سراسری تازه های قلب و عروق از ورود 2داروی جدید پیشگیری از سکته مغزی به کشور در آینده نزدیک خبر داد و گفت:مصرف این داروها بر خلاف وارفارین برای بیماران آسان تر است.

 دکتر مسعود اسلامی درباره روش نوین پیشگیری از سکته مغزی توضیح داد:معمولا بیمارانی که عامل خطر سکته مغزی دارند ( بیماری های دریچه ای قلب، نارسایی قلب و ... ) باید درمان ضد انعقادی با وارفارین دریافت کنند.وی اظهار کرد:اخیرا داروهای جدیدی وارد بازار دارویی دنیا شده اند که بر خلاف وارفارین که نیاز به آزمایش ماهیانه دارد، نیازمند آزمایش ماهیانه نیستند و مصرف آنها برای بیماران راحت تر است.

اسلامی افزود:این دو داروی جدید که به این منظور ساخته شده اند، در آینده نزدیک وارد کشور می شوند و بیماران از آن بهره مند خواهند شد.
وی همچنین به روش بستن گوشک دهلیز چپ از طریق آنژیوگرافی به منظور پیشگیری از سکته های مغزی خبر داد و گفت:در این روش می توان محل شایع تشکیل و رفتن لخته از قلب به داخل مغز را که داخل گوشک دهلیز چپ است را بست.

دبیر انجمن آترواسکلروز ایران افزود: با روش آنژیوگرافی برای بیمارانی که گرفتار سکته های مغزی هستند وارد قلب شده و گوشک دهلیز چپ را می بندیم و لخته دیگر نمی تواند خارج شده و به سمت مغز حرکت کند.اسلامی از برگزاری هفدهمین کنگره سراسری تازه های قلب وعروق به همت انجمن آترواسکلروزیس ایران از 31 شهریور تا سوم مهر ماه سال جاری در تهران خبر داد و گفت: در این کنگره تازه های قلب و عروق معرفی می شوند که از جمله انها می توان به روشهای جدید جلوگیری از سکته های مغزی اشاره کرد.  مهلت ارسال مقاله علمی برای شرکت در این کنگره پایان مرداد ماه اعلام شده است .

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]