کد خبر : 12455 سه شنبه 06 مرداد 1394 - 17:06:04
حفظ-تندرستی-و-اصلاح-سبک-زندگی-مهمترین-اولویت-طب-سنتی-ایرانی

حفظ تندرستی و اصلاح سبک زندگی مهمترین اولویت طب سنتی ایرانی

معاون طب سنتی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت:مهمترین اولویت طب سنتی ایرانی، حفظ تندرستی و اصلاح سبک زندگی است.

به گزارش ایرنا از وب دا، دکتر محمود خدادوست در حاشیه برگزاری رونمایی از مجموعه فلش کارت های آموزشی «حکیم یار» با اشاره به اینکه امروزه بار بیماری های مزمن در کشور بسیار قابل توجه است افزود: براساس اعلام سازمان جهانی بهداشت مهمترین علت بسیاری از بیماری های مزمن و غیرواگیر، سبک زندگی نادرست است. 

خدادوست با بیان اینکه اصلاح سبک زندگی در اولویت برنامه های طب ایرانی است، گفت: امروز با همکاری انجمن علمی طب سنتی ایران از مجموعه هایی که در اصلاح سبک زندگی کمک کننده خواهد بود، رونمایی شد. 

وی با بیان این که باید سبک زندگی را از سنین پایین شروع کنیم، گفت: مجموع فلش کارت های آموزشی «حکیم یار» به زبان ساده سبک زندگی سالم را براساس آموزه های طب سنتی ایرانی و اسلامی ترویج می دهد. 

معاون طب سنتی اظهار امیدواری کرد با گنجاندن این آموزش ها در سیستم شبکه های بهداشتی درمانی کشور و نیز در کتابهای مدارس بتوانیم به اصلاح سبک زندگی مردم براساس آموزه های طب ایرانی و اسلامی کمک نماییم.

مجموعه فلش کارت های آموزشی «حکیم یار» برای گروه سنی کودکان 5 تا 11 سال امروز با حضور معاون طب سنتی و اعضای انجمن علمی طب سنتی ایران رونمایی شد. 

کلید واژه ها: طب سنتی سبک زندگی
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]