رفع نیازهای فناورانه صنعت ساختمان با کمک ایده مخترعان ایرانی

کد خبر : 122755 چهارشنبه 14 مهر 1400 - 09:49:28

قرار است رفع نیازهای فناورانه یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان در صنعت ساختمان از میان اختراعات ثبت شده ایرانی مرتفع شود؛ از این رو رویداد فناورانه در آبان ماه سال جاری برگزار خواهد شد.

 یکی از شرکت‌های ساختمانی و تولیدی فعال در صنعت ساختمان که در زمینه‌هایی مانند پیمانکار عمومی و مجری ذی‌صلاح (با داشتن بالاترین رتبه مرتبط کشوری)، تولید بتُن آماده (با داشتن ماشین‌آلات و ناوگان مجهز جهت حمل و پمپاژ)، تولید انواع قطعات بتُنی (شامل کفپوش، بلوک، جدول و انواع قطعات دیگر) و تحقیق و پژوهش (آزمایشگاه همکار، تولید دانش و اجرای پروژه‌های تحقیقاتی و پژوهشی در حوزه‌های مرتبط) فعالیت داشته، در نظر دارد نیازهای فناورانه خود در حوزه ساختمان را از بین اختراعات ثبت شده در ایران و با کمک فناوران در قالب رویداد مرتفع کند.

این رویداد در روز ۲۶ آبان‌ سال جاری برگزار می‌شود و علاقه‌مندان تا ۱۵ آبان ماه مهلت دارند تا برای ثبت‌نام اقدام کنند.

این رویداد با همکاری پارک علم و فناوری البرز و برخی از شرکت‌های بخش خصوصی و با حمایت ستاد ویژه توسعه فناوری‌های نانو، شبکه تبادل فناوری ستاد توسعه نانو، برنامه چالش‌های فناوری و نوآوری و انجمن شرکت‌های دانش‌بنیان استان البرز برگزار می‌شود.

نیازهای مطرح شده در این رویداد شامل "بتن‌های خودترمیم‌شونده"، "بتن‌های حاوی نانو گرافن"، "بتن‌های خودتمیزشونده" و "محاسبه ضریب رفتار سازه پیش ساخته" می‌شود. سایر ایده‌های مطرح در حوزه صنعت ساختمان نیز برای جذب در مرکز نوآوری این شرکت دانش بنیان بررسی خواهد شد.

فناورانی که اختراعات خود را قبلا در اداره ثبت اختراعات ایران ثبت کرده‌اند با تکمیل اطلاعات اختراع می‌توانند از امتیاز ویژه آن جهت داوری بهره‌مند شوند.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]