کد خبر : 11990 سه شنبه 30 تیر 1394 - 18:09:36
بیش-از-59-درصد-ایمیل-های-سه-ماهه-اول-سال-هرزنامه-بوده-است

بیش از 59 درصد ایمیل های سه ماهه اول سال هرزنامه بوده است

شرکت روسی کسپراسکای که یک شرکت فعال در عرصه امنیت فناوری اطلاعات و تولید آنتی ویروس است، اعلام کردکه 59.2 درصد از تمامی ایمیل ها در سه ماهه اول سال جاری هرزنامه ( اسپم)بوده است.

به گزارش ایرنا از مرکز ماهر،هرزنامه ها ممکن است بی ضرر و نادیده گرفته شوند اما این ایمیل های ناخواسته می توانند حاوی پیوست ها و لینک های آلوده به بدافزار باشد که با کلیک کردن بر روی آن ها ضرر مالی را متوجه قربانی می کند.

همچنین جدیدترین یافته های شرکت سیمنتک نشان می دهد که تعداد هرزنامه ها (اسپم) در پایین ترین سطح خود قرار گرفته است و در حال حاضر تعداد اسپم ها 50 درصد کاهش یافته است.این میزان نسبت به ماه می 0.6 درصد کاهش را نشان می دهد.

بر اساس گزارشات، صنعت معدن با نرخ هرزنامه 56 درصدی در صدر جدول صنایع آلوده به بدافزار قرار دارد و پس از آن کارخانه ها و ساخت و ساز در رده دوم قرار گرفته است.

کاهش هرزنامه ها و حملات سرقت هویت نشان می دهد که مجرمان سایبری توجه خود را بر روی روش های دیگر جمع آوری پول از قیبل حملات مبتنی بر بدافزار، بدافزارهای گروگان گیر و بدافزارهای رمزگذاری متمرکز کرده اند و بنا به گزارشات در ماه های اخیر این نوع حملات افزایش قابل توجهی داشته اند.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
کلید واژه ها: ایمیل هرزنامه
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]