تقدیر از هنرمندان واقف بین المللی جایزه مصطفی (ص)

کد خبر : 116327 دوشنبه 30 فروردین 1400 - 14:35:58

هنرمندان واقف بین المللی جایزه مصطفی (ص) مورد تقدیر قرار قرار گرفتند.

نشست مجازی تقدیر از هنرمندان واقف بین‌المللی موزه هنر مصطفی (ص) در محل فدراسیون جهانی علم هند برگزار شد.

در این نشست از ۸ هنرمند واقف موزه هنر مصطفی (ص) تقدیر به عمل آمد.

سیدعلی عمرانی، مدیر اجرایی بنیاد مصطفی (ص) گفت: موزه هنر مصطفی (ص) خاستگاه هنرمندانی از سراسر جهان، عاشق ترویج صلح، امنیت و سلامت بشریت با نام حضرت مصطفی (ص) است که با زبان خلقِ آثار هنرمندانه‌ی خود امکان گفتگو را با تمامی ملل فراهم می‌آورند.

وی ادامه داد: این موزه مأموریت «روایت ارزش‌های حضرت مصطفی (ص) و جهان اسلام در تثبیت صلح و امنیت با تمرکز به توسعه علم و فناوری» را با چشم انداز «ایجاد محفلی بین‌المللی به منظور گفتمان‌سازی علم و فناوری حول محوریت حضرت رسول اکرم (ص)» دنبال می‌کند.

بررسی ابعاد علم و هنر

ارم رضوی، رئیس فدراسیون جهانی علم هند اظهار داشت: هدف از این نشست که به بررسی ابعاد مختلف علم و هنر می‌پردازد، ارتقای هنر از طریق علم و علم از طریق هنر است. در این رویداد افرادی با پیشینه و فرهنگ‌های مختلف و عمدتاً مسلمان گردهم آمده و دیدگاه‌های خود را در مورد علم و هنر -به ویژه هنر اسلامی و هنر خاورمیانه- به اشتراک گذاشتند.

به گفته رئیس فدراسیون جهانی علم یکی از آثار هنری نفیسی که به موزه هنر مصطفی (ص) اهدا شده است، تمثال امام جعفر صادق (ع)، دانشمند بزرگ جهان اسلام و بنیانگذار نهضت علمی است. نکته جالب توجه این است که این اثر متعلق به هنرمندی مسیحی بوده و نقاشی آن یک سال و نیم به طول انجامیده است.

رضوی تأکید کرد: از آنجایی که این موزه علمی است، باید پیشگامان نهضت علمی جهان اسلام، جایگاه ویژهای در آن داشته باشند. اکنون مغزهای متفکر دوران طلایی اسلام و نیز دستاوردهای علمی این دوران باید بار دیگر مطرح و به مسلمانان معرفی شوند.

به گفت وی، اگرچه افراد زیادی از برخی کشورهای مسلمان تحصیلکرده هستند، اما هنوز هم بسیاری از مردمِ جوامع مسلمان یا کشورهایی که اکثریت مردم آن مسلمان هستند، تحصیلات عالی ندارند.

رئیس فدراسیون جهانی علم هند افزود: چنین رویدادهایی به مسلمانان انگیزه می‌دهد تا با تأمل در شکوه و عظمت عصر طلایی اسلام، از آن الهام بگیرند.

رضوی با تأکید بر اهمیت شبکه سازی به منظور جذب بیشتر هنرمندان، اظهار داشت: توسعه شبکه‌های مختلف باعث می‌شود هنرمندان بیشتری در آینده در این رویداد شرکت کرده و برای اهدای آثار هنری خود به موزه هنر مصطفی (ص) ترغیب شوند.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]