سالانه 500 میلیون دوز واکسن چینی تولید می‌شود

کد خبر : 114391 دوشنبه 11 اسفند 1399 - 10:47:09

یک شرکت چینی اعلام کرده که می‌تواند سالانه ۵۰۰ میلیون دوز از واکسن تک دز خود برای کووید ۱۹ را تولید کند.

«چن وی»، محقق ارشد واکسن شرکت «کان‌سینو»، در مصاحبه‌ای گفت: این شرکت چینی می‌تواند سالانه ۵۰۰ میلیون دوز از واکسن تک دز  خود برای کووید ۱۹ را تولید کند.

اداره کنترل کیفیت دارو و محصولات پزشکی چین هفته گذشته واکسن محصول شرکت تولیدات بیولوژیک «کان سینو» را برای استفاده تأیید کرد. 

محقق ارشد توسعه این واکسن می‌گوید: «مزیت واکسن نوترکیب این است که می‌تواند به سرعت به تولید انبوه برسد؛ توانایی تولید سالانه ۵۰۰ میلیون دز به این معنی است که هر سال ۵۰۰ میلیون نفر به واکسن دسترسی خواهد داشت نه ۲۵۰ میلیون نفری که باید واکسن را در دو نوبت دریافت کنند».

چن وی می‌گوید: براساس داده‌های جمع آوری شده در سراسر جهان این واکسن بیش از ۹۰ درصد موثر است زیرا بیشترین تأثیر آن بر «جلوگیری از بیماری شدید یا مرگ» است.

بر اساس تحقیقات مداوم، محافظت از واکسن می‌تواند حداقل شش ماه طول بکشد. پس از آن، فرد واکسینه شده می‌تواند با یک تزیق دیگر  میزان امینی خود را ۱۰ تا ۲۰ برابر افزایش دهد؛ زمان ایمنی پس از دو بار تزریق می تواند به دو سال افزایش یابد.

واکسن شرکت کان‌سینو همچنین بر روی گروه‌های آسیب پذیر آزمایش شده است، از جمله کودکان از شش تا ۱۸ سال و افراد مسن بالای ۶۰ سال که در برخی دیگر از واکسن‌ها در برنامه های واکسیناسیون قرار ندارند.

چن وی در پایان گفت، آنها در حال بررسی اثر واکسن بر روی انواع ویروس هستند. تحقیقات و توسعه مرتبط برای استفاده بالقوه در آینده آغاز شده است.

این محقق ۵۵ ساله در حال کار بر روی سازگاری واکسن در دمای اتاق است که به سود بیشتر افراد در کشورهای فاقد زیرساخت های تدارکاتی با زنجیره سرد است.

منبع:فارس

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]