رییس پژوهشگاه رویان:

ثبت ۵۴ درصد مقالات رویان در مجلات بین‌المللی طی سال ۹۹

کد خبر : 114343 یکشنبه 10 اسفند 1399 - 09:32:21

رییس پژوهشگاه رویان گفت: ۲۸۹ مقاله ملی و بین المللی و هشت کتاب در سال ۹۹ در این پژوهشگاه به نگارش درآمده و ۵۴ درصد این مقالات در مجلات معتبر بین‌المللی ثبت شده است.

عبدالحسین شاهوردی امروز یکشنبه در نشست خبری با خبرنگاران اظهار داشت: پژوهشگاه رویان در سال ۹۹ توانست ۵۷ پروژه را به سرانجام رساند که از این میان ۲۴ پروژه با همکاری مراکز علمی خارج از کشور بود.

وی افزود: از میان ۲۸۹ مقاله ملی و بین المللی و هشت کتاب که در سال ۹۹ نوشته شده، ۱۲۰ مقاله و سه کتاب با همکاری مراکز علمی خارج از کشور صورت گرفته است.

رییس پژوهشگاه رویان با بیان اینکه در دوران کرونا سعی بر این بوده که دست از آموزش برنداریم، ادامه داد: در این دوران به منظور تداوم آموزش، بیش از ۲۴ وبینار برگزار شده است.

شاهوردی یادآور شد: همکاران در دوران شیوع ویروس کرونا تلاش های بسیاری در راستای تحقیقات و درمان علمی داشتند تا در نهایت با کنترل این بیماری بتوان قدمی در این زمینه برداشته شود.

وی خاطر نشان کرد: یکی از اقدامات پژوهشگاه رویان رونمایی از موش تراریخت کوویا به منظور ارزیابی پیش بالینی واکسن های کووید ۱۹ و دیگر عفونت های ویروس کرونا است که احتمال دارد در آینده ظاهر شوند و ارزیابی پیش بالینی داروها و روش های درمانی که می توانند برای درمان شرایط حاد بیماری کرونا بکار روند.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]