در بازدید ستاری از سازمان پژوهشی علمی و صنعتی ایران؛

مراسم رونمایی از سوله های شرکت های دانش بنیان برگزار شد

کد خبر : 114313 شنبه 09 اسفند 1399 - 11:34:11

مراسم افتتاح سه سوله دانش بنیان نانویی امروز با حضور سورنا ستاری، معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری و دکتر سعید سرکار، رئیس ستاد فناوری های نانو در سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران برگزار شد.

به گزارش سیناپرس، در هر کدام از این سه سوله، شرکت های دانش بنیان نانویی فعالیت می کنند که موفق به تولید محصولات کاربردی در عرصه فناوری نانو شده اند. یکی از این شرکت ها تحت عنوان "نیکرونیک" که از مدت ها قبل در زمینه طراحی و ساخت سامانه تصویربرداری لاپاراسکوپی فعالیت می کرد به تازگی در حوزه تولید بوردهای الکترونیک به ویژه در زمینه محصولات لوازم خانگی فعالیت می کند.

نیکرونیک در واقع یک استارتاپ استودیو است که در حوزه میکرو الکترونیک و نانوالکترونیک کار می کند و شرکت های دانش بنیان و استارتاپ های کوچک از این فضا برای تولید و توسعه ایده های خود استفاده می کنند.
سوله دیگری که امروز افتتاح شد، مربوط به خط تولید تجهیزات پیشرفته با فناوری پلاسمای سرد است. این شرکت دانش بنیان در گام نخست با استفاده از فناوری پلاسمای سرد موقق به تولید دستگاه تصفیه و ضدعفونی هوا با فناوری سرد است که قادر به جذب و نابودی انواع ویروس ها،

باکتری ها و آلودگی های هواست و قادر است با جذب ویروس ها، طی 20 دقیقه آنها را از بین ببرد. در ادامه بازدید ستاری از این سازمان، سومین سوله ای که افتتاح شد، در حوزه تولید محصولات الکترونیک چاپی فعالیت می کنند.

گزارش:ندااظهری

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]