اعطای تندیس‌زرین جشنواره سلامت‌محور به یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان

کد خبر : 113996 پنج شنبه 30 بهمن 1399 - 13:49:46

در چهارمین جشنواره ملی صنعت سلامت محور ایران یکی از شرکت‌های دانش بنیان داروسازی فعال در حوزه تولید داروهای گیاهی موفق به کسب بالاترین امتیاز را در میان شرکت‌های حاضر در این رویداد شد و تندیس زرین را دریافت کرد.

چهارمین جشنواره ملی صنعت سلامت محور ایران با حضور دکتر برات قبادیان معاون آموزش،‌ پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت با رویکرد ارتقای سطح بهداشت و سلامت در تولیدات و خدمات صنایع سلامت محور کشور با هدف شناسایی و تشویق شرکت‌ها و سازمان‌های متعهد به سلامت و معرفی آخرین دستاوردها برگزار شد.

در این جشنواره ۱۵۶ شرکت فعال در حوزه سلامت حضور داشتند که یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در حوزه تولید داروهای گیاهی توانست بالاترین نشان و امتیاز را کسب کند و در پایان از ۷۹ شرکت برتر با حضور مسئولین بخش سلامت کشور تقدیر شد ضمن آنکه عنوان برتر شاخص تحقیق، پژوهش و نوآوری به این شرکت داروسازی اختصاص یافت و تندیس زرین این جشنواره را دریافت کند.

این شرکت داروسازی تولیدکننده داروهای گیاهی و اولین شرکت دانش‌بنیان دارویی در کشور است که در سال ۱۳۷۱ با هدف بهبود و ارتقای سطح سلامت جامعه تاسیس شد و هم اکنون با بیش از ۱۶۰ داروی گیاهی انسانی، ۱۴ قلم داروی گیاهی دامپزشکی همچنین با تولید انواع نوشیدنی و طعم دهنده‌های غذایی گیاهی پیشرو در این صنعت است.

واحد تحقیق و توسعه این شرکت دانش بنیان نیز در سال ۱۳۸۰ با هدف ایجاد داروهای تخصصی و تحقیقات پیشرفته در مورد گیاهان دارویی و داروهای گیاهی با تمرکز بر تولید محصول با کیفیت، احیای طب سنتی و همچنین تاکید بر مصرف گیاهان بومی ایران تاسیس شد.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]