به منظور توسعه زیرساخت‌های نگهداری ایمن میکروارگانیسم‌ها؛

بانک میکروارگانیسم‌ها به سیستم‌های پشتیبان نگهداری مجهز شد

کد خبر : 113984 پنج شنبه 30 بهمن 1399 - 11:33:11

کلیه دیپ فریزرهای بانک میکروارگانیسم‌های مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران وابسته به جهاددانشگاهی به تجهیزاتی چون سیستم تأمین کننده برق در موارد اضطراری(یو پی اس) و بک آپ دی اکسید کربن مجهز شدند.

با توجه به لزوم توسعه زیرساخت‌ها و تأمین تجهیزات ضروری جهت نگهداری ایمن و مطمئن نمونه‌های میکروبی در دمای فراسرد، کلیه دیپ فریزرهای بانک میکروارگانیسم‌های مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران وابسته به جهاددانشگاهی به تجهیزاتی چون سیستم تأمین کننده برق در موارد اضطراری(یو پی اس) و بک آپ دی اکسید کربن مجهز شدند.

 دکتر مهدی فلاح در این خصوص گفت: با توجه به لزوم توسعه زیرساخت‌ها و تأمین تجهیزات ضروری جهت نگهداری ایمن و مطمئن نمونه‌های میکروبی در دمای فراسرد، کلیه دیپ فریزرهای بانک میکروارگانیسم‌های مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران به تجهیزاتی چون سیستم تأمین کننده برق در موارد اضطراری(یو پی اس) و بک آپ دی اکسید کربن مجهز شدند.

معاون پشتیبانی مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران افزود: در همه کشورهای دارای مراکز ذخایر ژنتیکی و زیستی، تجهیزات نگهداری نمونه‌های بیولوژیک از جمله دیپ فریزرها به عنوان زیرساخت نگهداری در نظر گرفته می‌شوند و این تجهیزات می‌بایست در شرایطی ایمن از نقطه نظر تأمین برق و سیستم‌های پشتیبان نظیر بک- آپ دی اکسیدکربن نصب و راه‌اندازی شوند که نگهداری پایدار نمونه‌ها را در دماهای فراسرد تسهیل نمایند. لذا توجه به اعلام نیاز بانک میکروارگانیسم‌های مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران و بررسی‌های به عمل آمده توسط کارشناسان فنی، ضمن افزودن دو دستگاه دیپ فریزر 80 -(منهای 80 درجه) کلیه آنها به سیستم یو پی اس و بک-آپ دی اکسید کربن مجهز شدند.

فلاح در ادامه بیان کرد: با توجه به اینکه کلکسیون میکروبی این مرکز از توان لازم برای پاسخگویی به نیاز مشتریان خود در حوزه تحقیقات و صنعت برخوردار است، تأمین زیر ساخت مذکور به اعتبار این مرکز به عنوان یک مرکز ملی در سطح کشور و پایگاهی برای نگهداری ایمن نمونه‌های میکروبی خواهد افزود و از این پس مراکز تحقیقاتی و صنعتی می‌توانند با اطمینان خاطر بیشتری به این مرکز  به عنوان یک واحد خدمات رسان ملی تکیه نمایند.

فلاح گفت: این گام نخست در توسعه زیرساخت‌های مورد نیاز جهت نگهداری ایمن نمونه‌های زیستی و بومی کشور محسوب می‌شود و این مرکز در صدد است در آینده نزدیک نسبت به تأمین اعتبار جهت تجهیز مرکز به ژنراتور برق مستقل اقدام کند.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]