تاثیر ۷۹ درصدی واکسن سینوفارم چین در برابر کروناویروس

کد خبر : 111501 چهارشنبه 10 دی 1399 - 10:13:54

واکسنی که توسط گروه ملی بیوتک (CNBG) چین تهیه‌شده است به میزان ۷۹.۳۴ درصد در محافظت از افراد در برابر کووید-۱۹ موثر است و این شرکت برای استفاده عمومی این واکسن در چین، درخواست ثبت کرده است.

 این واکسن ازنظر توسعه در میان پنج کاندیدای واکسن‌های پیشرفته چین قرار دارد و در برنامه استفاده اضطراری این کشور نیز مورداستفاده قرارگرفته است و از ماه جولای صدها هزار نفر با این واکسن، واکسینه شده‌اند.

واحد CNBG، موسسه محصولات بیولوژیکی پکن امروز (چهارشنبه) در بیانیه‌ای گفت که میزان کارایی بر اساس تجزیه‌وتحلیل موقت داده‌های آزمایش‌های فاز سوم ارائه‌شده و برای تایید مشروط واکسن به اداره ملی محصولات پزشکی چین مراجعه کرده است.

سخنگوی این شرکت جزئیاتی مانند تعداد عفونت‌ها در آزمایش را بیان نکرد و اظهار کرد که نتایج دقیق کار آزمایی بالینی متعاقبا، البته بدون مشخص کردن جدول زمانی پیش‌بینی‌شده، منتشر خواهد شد.

CNBG، یکی از شرکت‌های تابعه گروه دارویی ملی چین، سینوفارم (Sinopharm)، است که واکسن دیگری در آزمایش‌ها مرحله آخر دارد و هر دو برای استفاده اضطراری در چین حتی با توجه به اینکه مطالعات آنان هنوز تکمیل‌نشده‌اند، مورد تایید قرار گرفتند.

منبع:ایسنا

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]