فیسبوک به تازگی اعلام کرد:

ادعای دروغ درباره کرونا ممنوع

کد خبر : 110331 جمعه 14 آذر 1399 - 10:30:45

فیسبوک که از مدت ها پیش نسبت به انتشار اخبار و ادعاهای دروغین پیرامون ویروس کرونا به کاربران خود هشدار داده بود، به تازگی اعلام کرده است که ادعاهای دروغین و نظریه های توطئه آمیز درباره این ویروس را حذف خواهد کرد.

به گزارش سیناپرس به نقل از nbcnews، فیسبوک روز گذشته اعلام کرد که ادعاهای دروغی درباره واکسن های کرونا را که از سوی متخصصان سلامت رد شده باشند، حذف می کند. یوتیوب متعلق به شرکت آلفابت هم در ماه اکتبر هشدار مشابهی را به کاربران خود داد.
این اقدام، قوانین فعلی فیسبوک را علیه اخبار دروغین و تئوری های توطئه آمیز درباره همه گیری کرونا گسترش می دهد. این شبکه مجازی متعهد شده است که برای جلوگیری از آسیب رساندن این اخبار و ادعاهای دروغ به سلامت مردم دنیا، این اخبار غیرواقعی را از پست های کاربران حذف خواهد کرد.
فیسبوک علاوه بر هشدار حذف این گونه اخبار، اعلام کرده که انتشار اخبار مشابه را کاهش می دهد. به گزارش سیناپرس، این شبکه مجازی در پستی وبلاگی اعلام کرده است که تغییر سیاست جهانی در واکنش به اخبار جدید درباره واکسن های کرونا به زودی در سراسر دنیا رواج خواهد یافت.
دو کمپانی داروساز Pfizer و Moderna از مقامات آمریکایی تقاضای دریافت مجوز استفاده اضطراری از واکسن های کاندید شده هستند. انگلیس، واکسن Pfizer را روز چهارشنبه تأیید کرد و در رقابت با دیگر شرکت های دنیا برای ساخت واکسن کووید- 19، از بقیه جلوتر افتاده است.
به گزارش سیناپرس،در دوران همه گیری کرونا، انتشار اخبار و ادعاهای دروغین بازار داغ شایعات را به راه انداخته بود. به عنوان مثال، پست های واکسن آنتی ویروس بارها از سوی گروه های مختلف با ایدئولوژی های متفاوت در چند پلتفرم منتشر شد.
گزارشی که به تازگی منتشر شده، نشان می دهد که 84 درصد از مفاهیم تولید شده درباره واکسن از صفحات فیسبوک یا اینستاگرام (متعلق به فیسبوک) منتشر شده اند. فیسبوک در هشداری جدی به کاربران، عنوان کرده است که از این پس، تمام شایعات و ادعاها درباره واکسن کرونا را از پست های کاربران خود حذف می کند.
یکی از موارد حذفیات فیسبوک شامل این جمله است که برخی واکسن های کرونا قرار است روی جمعیت های خاص و بدون کسب رضایت از خانواده ها تست شوند و نیز اخباری که خبر از انتشار اخبار جعلی از واکسن دارند و نیز ادعاهای دروغ درباره ایمنی، اثربخشی، ترکیبات دارو و عوارض جانبی جزء قوانین فیسبوک قرار گرفته اند.
یکی دیگر از ادعاهای دروغ در فیسبوک، انتشار خبر وجود میکروتراشه ها در واکسن های کووید- 19 بوده است که از سوی یک کمپانی در پست وبلاگی منتشر شده بود و فیسبوک در مشورت با مقامات بهداشتی، نسبت به حذف این پست اقدام کرد.


مترجم:ندا اظهری

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]